Eksplorator windows długo "czyta" dysk

Witajcie,

Po ostatniej aktualizacji Windows 7, zauważyłem, że jak wejdę w Mój komputer to eksplorator jakby odczytywał dysk bardzo długo. Zamiast od razu pokazać mi moje partycje to on jakby je szuka cały czas. Co ciekawe kiedy w pasku adresu wpiszę np. D: i kliknę enter to wtedy eksplorator normalnie wchodzi mi na tę partycję. Zauważyłem, że dzieje mi się to po około 30 minutach po załadowaniu systemu. Na początku wszystko jest w porządku. Raczej nie jest to wina sprzętowa a dokładnie dysku, ponieważ kiedy zrestartuję system problem znika i właśnie po ok. 30 min wraca. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Wyłącz/zmień Usypianie dysku w opcjach zasilania

Prawdopodobnie w międzyczasie uruchamia się kilkanaście różnych procesów obciążających pamięć komputera, Otwarte strony przeglądarki, Skype, GGi jak znam życie mnóstwo innych, o których zwyczajnie się nie pamięta. Przeanalizuj to , co uruchamia się wraz z systemem , to co sam uruchamiasz i wyciągnij wnioski , zoptymalizuj działanie swojego systemu np, programem Windows 7 Manager (http://www.komputerswiat.pl/tematy/wind … nager.aspx).

Wszystkie zbędne programy od początku mam wyłączone z autostartu. Procesy kontroluję, wszystko zbędne jest zawsze powyłączane. Jak na razie zrobiłem to co napisał oggi21. :slight_smile:

program-eksplorator-windows-przestal-dzialac-t477174.html?hilit=asus#p3009814

Może najzwyczajniej dysk Ci siada pomału.