Eksplorator windows nie widzi dysku USB

System Wista Buisnes - eksplorator windows nie widzi dysku 1Tb zewnętrznego podpiętego do portu USB. Menedżer urządzeń w pozycji dyski widzi ten dysk i potrafi określić pojemność itd. Prośba o pomoc pewnie sam coś pokićkałem

pzdrw

Jerzy

Najprawdopodobniej, jeśli dysk nie był nigdy używany, musisz utworzyć partycję.

W tym celu otwórz Panel Sterowania i wyszukaj tam opcję tworzenia i formatowania partycji twardego dysku. Nie wiem jak to w polskiej Viście się nazywa, ale powinno wystarczyć wpisanie “dysk” w wyszukiwarce. Tam będziesz miał listę dysków, jednym z nich będzie dysk o pojemności ~930 GB z nieprzypisanym miejscem. Wystarczy, że klikniesz w tym miejscy prawym przyciskiem myszy i utworzysz nową partycję. Nową partycję sformatuj na NTFS.

Dziękuję za wyjaśnienie ale to nie jest to - podłączyłem dysk 1Tb do laptopa z Win 7 i jest widoczny bez podziału na partycje. Natomiast podłączyłem do Win Vista dysk zewnętrzny USB 320Gb i też ta sama sytuacja eksplorator nie widzi a menedżer urządzeń tak i oczywiście aby go sformatować podzielić na partycje to musi być widoczny w eksploratorze win. Mój dysk C jest sformatowany tym samym systemem co dysk USB (wg producenta)

Jerzy

Pendrive’y są widoczne?

czy widzi dysk czy nie to zalezy od plyty glownej czy do danego dysku trzeba podlaczyc kabelek z jednym wejsciem na usb czy z dwoma

Ponieważ pojemność wynosi 1TB to założyłem, że jest to dysk 3,5 cala, który jest zasilany z zewnątrz. Ale mogę się mylić.

wejdź do zarządzania dyskami i sprawdź czy dysk ma partycje lub czy partycje mają przypisane litery dysków.

Witam dziękuję za zainteresowanie.

W AMI biosie w sekcji boot dysk podłączony do portu USB jest widoczny jako 2 nd drive ext

Nie jest podzielony na partycje (zajmuję się teraz dyskiem 320 GB).Ten 1Tb zostawiam na później

W menedżerze urządzeń jest widoczny.

Podłączony do tego portu pendrive jest widoczny

Dysk nie ma przypisanej litery w menedżerze urządzeń jest widoczny z takimi właściwościami:

Dysk 1

Podstawowy

Styl partycji główny rekord rozruchowy MBR

poj 305244MB

Pzdrw

Jerzy

Nie jest podzielony na partycje, czyli masz na myśli, że ma jedną partycję, czy nie ma ich w ogóle?

Jeśli miałeś na myśli, że ma jedną partycję, to wystarczy przypisać literę dysku (obojętnie jaką).

Dziękuję bardzo sprawa załatwiona tylko tego brakowało czyli przypisania litery do dysku.

Pzdrw

Jerzy