Eksplorator windows przestał działać. nie da się nic zrobić

Witam. W jednym z kont użytkownika po zalogowaniu występuje następujący komunikat: " Eksplorator windows przestał działać." Pulpit się resetuje jakby po zalogowaniu , i tak w kółko. Teraz piszę z drugiego konta gdzie to również występuje tylko dużo rzadziej . Robiłem CHKDSK , lecz nic nie pomogło . Nie wiem co dalej zrobić. Dodam że antywirus nie wykrył żadnego robala.

Spróbuj włożyć płytę z Windowsem i wpisz w wiersz poleceń sfc /scannow

Tylko że nie mam płyty bo vista już była na laptopie. ale mam jakiś boot disk.

Ach, sory, pomyliło mi się z XP #-o Bez płyty wpisz wyżej podaną komendę, bo Vista nie wymaga płyty…

nic nie pomogło. Mogę jeszcze wkleić ten plik.

Ja miałem podobny problem,spróbuj tego-wejdź w awaryjny,jak się da to sprawdź czy w Zaawansowanych ustawieniach systemu nie masz przypadkiem ustawienia DEP(Zapobieganie wykonywania danych) dla wszystkich programów,jak tak,to włącz tylko dla istotnych usług Windy.

a gdzie to można znaleźć? prosiłbym o zaprowadzenie mnie za rękę. :slight_smile:

Panel>system i konserwacja>zaawansowane ustawienia systemu>Zaawansowane >w grupie Wydajność - Ustawienia>Zapobieganie wykonywaniu danych.

nie mogę znaleźć . możesz zrobić Prtsc sysrq

Zrób inaczej. Wjedź w menu start, kliknij ppm na komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, wydajność ustawienia i zapobieganie wykonywaniu danych…

A spróbuj wyłączyć wyświetlanie zwykłych ikon zamiast miniatur…Masz na pulpicie jakiś plik ze zdjęciem gdzie widać jego miniaturkę???