Eksplorator Windows przestał działać

Witam

Jak włączam Eksplorator Windows to nic się nie dzieje. Dopiero po pewnym czasie (kilkanaście minut) bez jego używania lub po wybudzeniu ze stanu wstrzymania wyskakuje mi komunikat “program eksplorator windows przestał działać” i trwa nieskuteczne rozwiązywanie problemu. Szukałem w internecie ale nie znalazłem odpowiedzi (istnieją podobne problemy, ale kiedy się w ogóle nie włącza). Czym to może być spowodowane, jak to naprawić?

Mam Windows 7 Home Premium SP1 64bit.

Problem pojawił się nagle czy jest tak “od początku”?

Chyba od początku kiedy mam laptopa i win 7 razem z nim problem jest i ujawnia się po pewnym czasie korzystania z eksploratora. Jest to uciążliwe bo odchodzę od kompa i potem znowu na nim siadam i trzeba od nowa włączać foldery. Może ma to związek z Nortonem?

Czy jesteś na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami systemu?

Tak, nawet przed chwilą mi się jedna zainstalowała. BTW mam legalny system.

Edit: Wyjąłem pendrive’a, nawet przedtem zamknąłem tamten folder i błąd w innym otwartym na kompie folderze.

Oczywiście wychodzimy tu wszyscy z założenia, że komputerek ładnie masz przeskanowany od góry do dołu i żadnego wirusa w nim nie ma? :^o

Witam. Jaki masz procesor, ile giga ram - u, i jaki anty wirus.

Ja kiedyś miałem podobny problem. Miałem 256 MB RAM - u, i wgrałem anty wirus - a Panda. Kilkanaście minut otwierał się

Eksplorator Windows, nie wspominając innych rzeczy. Odinstaluj obecny anty wirus, i zainstaluj np. avast!. Jeśli problem zniknie,

okaże się, że anty wirus obciążał procesor i ram. Na pewno nie zaszkodzi spróbować :smiley:

  • System operacyjny i aktualizacje mogę nie mieć nic z tym wspólnego.

Tak oczywiście Nortonem :wink:

Dodane 14.10.2011 (Pt) 19:56

Mam Norton Internet Security, Intel Core 2 Duo 2,2GHz, 4GB ramu więc chyba nie powinno być problemu.

edit: I patrząc jakie norton podaje mi zużycie procka i ramu to prawie go nie widać.

Problemem może być inny program lub gra. Coś koliduje z Windows Explorerem; może masz jakąś aplikację niezgodną z wersją swojego systemu operacyjnego? Jeżeli kupiłeś laptopa z już “gotowym” systemem, to pewnie masz na nim kupę reklamowych programów. Sprawdź, co uruchamia się na starcie wraz z systemem.

Przyszło mi coś na myśl. W Windows XP, jak się weszło w opcje, panel sterowania, system, i wybrało ustawienia dla lepszej wydajności,

system z wyglądu przypominał 98, zostawało wszystko zbędne wyłączone i komputer przyśpieszał :).

  • Windows 7 też ma coś takiego. Wejdź w panel sterowania --> optymalizuj wyświetlacz wizualny. Jest tam taka opcja, druga od dołu,

cytuję , wyłącz wszystkie niepotrzebne animacje ( jeśli możliwe " koniec cytatu. Wyłącz to, i daj znać, czy jest jakaś różnica.

Też mam Windows 7 64 bit Home Premium PL oryginalny, ale nie potrzebowałem tego wyłączać, gdyż mam mocny sprzęt :D.

Na pewno to wszystko o czym mówicie w pewnym niewielkim stopniu pomoże w wydajności. Mam też pytanie, czy czy używać defragmentatora windowsowego czy np. Defragglera i CCleanera do czyszczenia dysku?

I jeszcze drugie pytanie mam karte graficzną ATI Mobility Radeon HD 4500/5100 Series - to dobra karta? i jakie są możliwości wymiany na inną?

Po aktualizacji sterownika karty automatycznie zmienia mi się ona na ATI Mobility Radeon HD 4530 i przy tym mam tez gdzieś o rok starszy sterownik, o co chodzi?

Na necie znalazłem jeszcze nowsze stery ale nie wiem czy je instalować?

Witam. Systemowy defragmentator dysku w Windows 7 nic nie daje, wierz mi. Jak używałem systemowego defragmentatora dysku Windows,

to pokazywał mi, że nie mam pofragmentowanych plików. Coś mi to nie pasowało. Pobrałem ten programik do defragmentacji http://download.cnet.com/Auslogics-Disk … ag=mncol;1

i okazało się, że aż w 56% dysk jest pofragowany. Włączyłem defragmentację, i po 2 minutach miałem 0% :slight_smile: Na pewno, jeszcze się Tobie przyda ten programik http://download.cnet.com/Auslogics-Regi … ag=mncol;2 służy on do czyszczenia rejestru. Jeśli są nowsze sterowniki, to warto je zainstalować. Ja od zawsze używam, i używałem Nvidia i nigdy nie miałem takich problemów :smiley:

  • Wyczyść jeszcze pliki cookie ( czy jakoś tak ), znajoma parę lat tego nie robiła, i te pliki parę giga jej zajęły. Usunęła pliki, i od razu było lepiej.

Opisany tu przez Ciebie problem na pewno nie dotyczy wydajności [-X

Porównując parametry Twojego komputera z moim, wychodzi na to, że mój nie powinien się nawet włączyć, a co dopiero poprawnie działać. A przecież działa.

Nadal się upieram, że Twój problem spowodowany jest jakimś konfliktem pomiędzy aplikacjami. Być może to jakaś gra lub kodeki. Sprawdź, co masz ostatnio zainstalowanego i po kolei usuwaj, po każdej dezinstalacji sprawdzając zachowanie eksploratora.

To zdanie jeszcze mi wyjaśnij: “Chyba od początku kiedy mam laptopa i win 7 razem z nim problem jest”. Kupiłeś laptop z już zainstalowanym systemem czy też osobno? Na laptopie był wcześniej inny system?

Nieważne już wiem że sprzęt ma w tym mało do powiedzenia, laptop miałem od razu z win7,

Temat w sumie do zamknięcia, może na necie coś samemu kiedyś znajde na rozwiązanie, być może to przez programy :wink:

K Lite Codeck Pack to sprawca tego problemu - przeszedłem na Win 7 Codecs i problem zniknął.

Jeśli nie to to na 100% jakaś ina aplikacja lub sterowniki.

Będziesz miał pewnie racje, zmieniam i się przekonam, dzięki :wink: