Eksplorer wywala błędami

Witam.

Od pewnego czasu w mojej Viście, Eksplorer wywala błędami.

W dodatku nic takiego z systemem nie robiłem, można powiedzieć, że w ogóle nic nie robiłem.

Nagle co jakiś czas wysypie się cały Eksplorer, zrestartuje się i po chwili jak się chce coś znowu zrobić, dzieje się to samo.

Nie wiem co może być tak. Nic nie instalowałem nowego, nic nie usuwałem. Wszystko po staremu.

Robiłem nawet skanowanie antywirusowe dla pewności, i również czyściutko.

Poniżej wrzucam najpotrzebniejsze informacje:

Kod błędu:

http://pastebin.com/f2aad6396

Log z HiJack:

http://pastebin.com/f7a402c14

Mój system:

  • Windows Vista x64 Ultimate SP1 PL, z najnowszymi aktualizacjami

Mam nadzieję, że będzie mi w stanie pomóc.

Pozdrawiam.

#

O23 - Service: @dfsrres.dll,-101 (DFSR) - Unknown owner - C:\Windows\system32\DFSR.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)

#

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

#

O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

#

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SLsvc.exe,-101 (slsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\SLsvc.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)

#

O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

to mi wygląda podejrzanie, jednak że się nie znam, zostawię opinię komuś bardziej obeznanemu

Daj na wszelki wypadek log z ComboFix

ComboFix nie działa chyba na systemach 64bit, ponieważ nie da się go w żaden sposób uruchomić.

Fakt, mój błąd bo zapomniałem że to x64.

Poczytałem po sieci, i z tego co widzę to nie tylko ja mam taki problem.

Na początku znalazłem, że niby wirus, ale jednak nie wirus tylko po prostu operacja wykonywana na pliku.

No ale nic, szukałem dalej. Znalazłem, że możliwość bad sectorów na dysku. Ale mam prawie, że nowy dysk, także to raczej odpada.

Mimo wszystko zrobiłem testy kilkoma programami (Hd Tune, itd.) i nie wykrywało ani jednego bad sectora. Także tutaj mi ulżyło.

Potem znalazłem gdzieś, że trzeba przeprowadzić operację “chkdsk” z parametrami /r i /f.

Wszedłem do konsoli odzyskiwania z płyty visty i przeprowadziłem w/w operację.

Trwało to dość długo, i po restarcie miałem wrażenie, że rzeczywiście wszystko jest w porządku.

Jednak teraz znowu problem się pojawił :confused:

Dla uściślenia dodam, że ten problem pojawia się po prostu przy wykonywaniu jakiś operacji związanych z explorerem, czyli głównie przeglądanie folderów, usuwanie, kopiowanie, itd.

No i teraz już zupełnie zgłupiałem. Widzę, że rzeczywiście problem nie pojawia się tak często, no ale pojawia się dalej.

Naprawdę nikt nie wie jak sobie z tym poradzić? Tylko proszę nie mówić, żeby sformatować dysk, bo to raczej odpada.