Eksport Excela na PDF

Mam problem z wyeksportowaniem rysunku Excela na PDF-a. W Excelu (Plik) zawsze było okienko “eksportuj”, a teraz w ogóle go tam nie ma.

Chodzi Ci o wykres ???

Tak! Chodzi o wykres. Gdzieś zniknęła opcja “eksportuj” w Pliku. Pewnie dlatego, że ściągałem ostatnio nową wersję Acrobata i trzeba coś i gdzieś zaznaczyć od nowa.

Patrzę, że w OpenOffice są nawet dwie zakładki: Eksportuj i Eksportuj na PDF. W MS Office (na moim komputerze) w ogóle nie ma opcji eksportowania.

W MS Word to samo. Też tekstu nie można zapisać w PDF-ie

Rysiu ile razy można Ci mówić o opcji zmień i pisaniu postów jeden pod drugim w odstępach kilkuminutowych ??

Jakiego programu używałeś do zapisywania plików jako pdf-y?

P.S.

Nie pisz postów jeden pod drugim - używaj opcji “zmień”

W Pliku są następujące funkcje: Nowy, Otwórz, Zamknij, Zapisz, Zapisz jako, Ustawienia strony, Drukuj, Właściwości, Wyślij do… itp.

Ale dlaczego nie ma Eksportuj? Dotąd zawsze było!

Sorry! Dopiero teraz zauważyłem i zajarzyłem o co chodzi z tymi postami i funkcją “zmień”! !!

Używałem Adobe Acrobat Reader 5.0.CE, ale chciałem sobie sprawić nowszy, więc ściągnąłem Adobe Reader 6.0.2. Ten okazał się niewypałem, bo tylko otwierał pliki. Nic więcej nie można było z nimi zrobić. To była chyba jakaś wersja demonstracyjna. Teraz wróciłem do starszego (poprzedniego). Chciałem sobie polepszyć, ale chyba ta starsza wersja jest pełna, zaś 6.0.2 podejrzewam, że tylko fragmentaryczna. Nie znam się na tym.

Niemożliwe…

Acrobat Reader w każdej wersji służy tylko i wyłącznie do otwierania plików pdf

To dlaczego nic się nie otwierało? Ani Plik, ani Edycja… Zupełnie nic. Te funkcie w ogóle nie reagowały na kliknięcia myszką. Poza tym Adobe Reader miał ok. 12 MB przy ściąganiu, a ten, który posiadam w komputerze (razem z Adobe InDesign) ma ok. 170 MB.

Ale wracając do sedna. Dlaczego nie mam w “Pliku” przy MS Word i MS Excel opcji “eksportuj” i “eksportuj na PDF”?

To raczej nie jest Adobe Reader tylko Adobe Acrobat…

Posiadasz pełną wersję? - ten program jest płatny!

Oczywiście! Używam go do składu gazety.

Ale wracając do sedna. Dlaczego nie mam w “Pliku” przy MS Word i MS Excel opcji “eksportuj” i “eksportuj na PDF”?

Ściągnąłem Adobe Readera (czy Acrobata?), bo nie znam się na tym, myśląc, iż uaktualnienie wersji jest bezpłatne. Tymczasem ściągnięty program okazał się tylko namiastką tego, co już posiadam. Dałem się skusić nowszą wersją.

Ale wracając do sedna. Dlaczego nie mam w “Pliku” przy MS Word i MS Excel opcji “eksportuj” i “eksportuj na PDF”?

może wystarczy najprostszy sposób :roll:

najpierw wszystko odinstalować i posprzątać, a następnie zainstalować od nowa :roll: :slight_smile:

Przecież to musi być jakaś bardzo prosta przyczyna. Może w Panelu Sterowania coś zmienić?

W ogóle zauważyłem teraz, że Adobe posiada Adobe Acrobat, Acrobat Reader, Adobe Acrobat Distiller i jeszcze Adobe InDesign. Więc to co ściągnąłem z internetu (chyba Adobe Reader?) to była tylko niewielka część tego, co posiadam.

I tak zresztą nie wiem, co do czego służy!?!

Adobe Reader i Adobe Acrobat to dwa różne programy nie zależnie od tego w jakiej są wesji…

Jeden z nich służy tylko do otwierania już istniejących plików pdf a drugi również do ich tworzenia.

Dobrze by było gdybyś podał dokładną nazwę programu zainstalowanego na Twoim komputerze…

Chyba zaczynam coś rozumieć. Ściągnąłem Adobe Readera, ale zapomniałem o Acrobat Reader. Zainstalowałem tego pierwszego, więc mogłem otwierać tylko pliki. Nie ściągnąłem natomiast Acrobata Readera, więc automatycznie z MS Office wykasowały się opcje “eksportuj na PDF”. Starej wersji nie instalowałem od nowa, tylko skopiowałem pliki z drugiego kompa, więc pewnie nie uruchomiła się funkcja zapisywania…

Cieszę się, że chociaż Ty coś zaczynasz rozumieć

Bo przyznam szczerze, że ja rozumiem coraz mniej :slight_smile:

Mając Adobe Readera mogę tylko odczytywać pliki. Nie ściągnąłem natomiast Adobe Acrobata, stąd pojawił się problem z eksportowaniem wykresów i dokumentów na pliki PDF. Tak to rozumiem?

Adobe Reader jest bezpłatny. Czy Adobe Acrobat również? Wówczas ściągnąłbym sobie nowsze wersje. W przeciwnym razie chyba będę musiał od nowa instalować całego Adobe 5.0.CE.

Adobe Acrobat jest programem płatnym…

Poczytaj:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=32&id=590

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=32&id=589

No to teraz mój problem się rozwiązał! Nie ma w moim kompie opcji eksportu na pliki PDF, gdyż odinstalowałem Adobe Acrobata 5.0.CE, żeby pobrać z internetu nowszą wersję. Tylko że tą “nowszą” wersją okazał się Adobe Reader, służący jedynie do odczytu PDF-ów. Nie było w nim ani Acrobata, ani Distillera, ani InDesign. Zamiast ulepszyć Adobe wszystko schrzaniłem. Muszę więc jeszcze raz zainstalować sobie od nowa całego Adobe Acrobata 5.0.CE. Coś było mi podejrzane, że ściągana wersja jest tak malutka (ok. 20 MB), gdy tymczasem moja wersja zajmowała ok. 180 MB.

Czyli już wszystko jasne :slight_smile: