Eksport haseł w operze

Witam

Potrzebuję wyeksportować hasła do stron z przeglądarki opera. Jak to wykonać? Czy wystarczy skopiować plik wand.dat? Podobno hasła są bardzo dobrze zabezpieczone w operze a sama opera nie pokaże haseł nawet tym osobom, które same je założyły

Tak. Zakładam, że kopiowane będzie między wersjami 9. Jeśli z 9 do 8 mogą być problemy - inny format pliku. Z 8 do 9 - nie ma problemu.

Z ustawionym hasłem głównym Preferencje->Zaawansowane->Zabezpieczenia będą nie do odczytania.

Krąży po sieci “łamacz”, ale u mnie nie odczytuje nawet bez założonego hasła głównego.

Jeśli nie ma głównego, to wchodząc na stronę z hasłem można je łatwo odczytać:

http://operawiki.info/PowerButtons#retrievewand

Przydaje się dla “zapominalskich”.

IMO dla naprawdę ważnych stron np. jakaś bankowa, odradzam w ogóle korzystanie z takich dobrodziejstw. Jeśli przyjąć nawet, że w Operze jest to na “99%” bezpieczne (bo jest), to…no właśnie zostaje ten “1%”.

hmm… czy faktycznie wpisywanie haseł ręcznie jest bezpieczniejsze? (chodzi mi o szpiegów instalujących się i czytających naciśnęcia klawiszy i kliknięcia myszką)

ps. dzięki za odpowiedzi

To może wkleić ? :smiley: .

A co za różnica, jeśli ktoś się włamie na kompa i zabierze sobie plik wand.dat :?

A tak na poważnie - nie przesadzaj.

Nie ma zabezpieczeń nie do złamania.

Ale można się przeciw temu dobrze zabezpieczyć :wink: