Eksport pliku z corel draw 9 do *.jpg lub *.tiff

Mam problem z eksportem pliku zrobionego pod CorelDraw 9. Plik ten zawiera kilka efektów takich jak przeźroczystość i cienie a dwa elementy sa zmodyfikowane pod PhotoPaintem i wstawione do tej grafiki. Całość wygląda satysfakcjonująco pod Corelem Draw alegdy wyeksportuję jako jpg lub tif i podglądne np. irfanviev czy innym to wygląda to bvrzydko - cienie sa mało widoczne, przekłamana jest kolorystyka i widoczne są w brzydki sposób przeżroczystości (trudno to sławami opisac ale poprostu wygląda brzydko). Ta grafiko to baner który robiłem koledze bo chce na swoich stronach na allegro mieć ale po eksporcie wygląda fatalnie. Jak wyeksportowałem jako bmp to wszystko super tylko ze 5mB zamiast 400 kB więc odpada bo by sie ładował przez kilka godzin pewnie.

Czy mozna cos zrobic aby po eksporcie do jpg lub tif miał ten sam wygląd co pod corelemDraw (w opcjach eksportu dawałem juz wszystkie mozliwości i to nic nie poprawia czasem pogarsza) Zmienmiałem tez czarny kolor K100 na C100 Y100 M100 K100 troche porawiło sie z czarnymi cieniami ale za to cienie białe na takim czarnym elemencie całkem prawie poznikały.

Nie jestem grafikiem i nie znam sie na takich szczególach ale widziałem pliki robione pod corelem którepo eksporcie do jpg wyglądały tak samo na ekranie.

Prosze kogoś zajmującego sie grafika o poradę w tej sprawie. Jesli temat ten juz kiedys był to sorry ale nie mogłem znaleźć więc piszę.

Jeżeli zapisany jako bitmapa(.bmp) wygląda dobrze to tak zapisuj, a potem w innym programie graficznym przekonwertuj na “.jpg” lub “.png”

Ok, dzieki spróbuje tak zrobić, nie wiem tylko jakim programem potem zapisac jpg. Spróbuje PhotoPaintem i innymi i zobacze czy sa miedzy nimi róznice no i na ile sie poprawiło.

Możesz użyć IrfanView

Dzięki, poszło wszystko dobrze i IrfanViev i PhotoPaint,a ja bym sie z tym meczył pewnie jeszcze długo. Jeszcze raz dzięki