Eksport ustawień programów z foldeu Program Files

Witam userów :slight_smile:

chciałbym sobie wyeksportować ustawienia programów, które mam poinstalowane w C:\Program Files - chodzi mi o programy typu winrar, adobereader, Winamp, Gadu, IE. chcę sobie wyeksportować ustawienia każdego z programów znajdujących się tam, gdyż czeka mnie format, a wiadomo, że po formacie czekają mnie jeszcze osobno ustawienia poszczególnych programów. a tyle tego jest, że zajmuje to zbyt dużo czasu.

Wiem, że porogram “QT Tab Bar” posiada właśnie opcję eksportowania plików do .reg. wystarczy potem kliknąć na wyeksportowany .reg i mamy gotowe ustawienia i nie trzeba siedzieć nad programem i go ustawiać. Niżej pokaz:

http://img528.imageshack.us/img528/4245 … 001ma1.jpg

Niestety nie wszystkie programy mają opcję eksportowania ich ustawień (szkoda!)

Dla innego przykładu podam stronę, na której ktoś wyeksportował sobie ustawienia schematu dźwiękowego:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=43350

użytkownik “repylek” dał tam świetną odpowiedź. Chciałbym zrobić to samo, tylko że nie ze schematem dźwiękowym, lecz z programami. Moje pytania:

  1. Czy eksport ustawień programów robi się w taki sam sposób?

  2. Czy wszystkie moje programy będą w gałęzi “HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes”?

  3. Czy jeśli podczas formatu wpiszę inną nazwę użytkownika niż obecna to czy wyeksportowane ustawienia będą działać?

  4. Czy taki eksport ustawień robi się tylko (czy w ogóle) w RegEdit, czy są do tego jakieś programy?

Dziękuję :slight_smile:

Większość ustawień Masz w katalogu C:\Documents and Settings\Twoja nazwa\Dane aplikacji

Musisz mieć włączone pokazywanie ukrytych plików i folderów w moim komputerze->narzędzia->opcje folderów->widok

Są tam GG, Firefox i inne

oki to by była odpowiedź na pytanie 1. co z 2, 3, 4? może ktoś inny zabierze głos :slight_smile:

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 22:40 został dopisany post przez Murmeniusz

nie wierzę że na całym forum dobrychprogramów nie ma kogoś kto by wiedział tak błahej sprawy :confused: a może jednak :confused: