Eksport ustawień systemu

Od dłuższego czasu mam problemy z komputerem. Pracuje stanowczo za wolno. Pliki długo się otwierają, foldery itd.

Ostatnio także mam dziwny problem z wirusami. Otóż mam antywirus Avira. Skanowałem wczoraj, przedwczoraj komputer i nic nie wykryło, natomiast dzisiaj wyskoczyło mi ponad 40 komunikatów, jeden po drugim z podejrzeniem wirusa [Tr.rootkit.gen] w folderach windows/system32/drivers . Nie znam się na tym aczkolwiek podejrzane pliki były o tyle dziwne w nazwach o ile miałem wrażenie, że raczej są potrzebne do prawidłowego funkcjowania mojego systemu jak i programów ! [prawie wszystkie chyba miały rozszerzenie .sys] aczkolwiek pojawiały się nazwy programów, np. hamachi.

Moja prośba jest abyście pomogli albo wyleczyć komputer z tychże wirusów, lub podejmę się ostatniej deski ratunkowej w postaci formatu dysku z windowsem.

Tak się składa, że mam 3 partycje. Na 2 mam ważniejsze pliki, zdj, gry. Na dysko z windowsem tylko programy potrzebne do systemu, antywirusy sterowniki i te sprawy.

Jednak jak wiemy po formacie resetują się wszystkie ustawienia. Mianowicie -ustawienia okienek, brakuje programów w menu START itd itd.

Czy da się wyeksportować te ustawienia i po formacie dysku zimportować je abym miał wygląd systemu sprzed formatu?