Ekspres do kawy

Jaki polecacie ekspres do kawy do 2tys? Dodam, że nie jesteśmy wielkimi, codziennymi smakoszami kawy. Ma być latwy w czyszczeniu

Do domu czy do biura? Jeśli do domu, to ja stosuję takie rozwiązanie: uwielbiam świeżo mieloną kawę z ekspresu przelewowego. Kupuję w miarę tanie ekspresy z młynkiem i używam aż przestaną działać. Np:
https://allegro.pl/oferta/2w1-ekspres-przelewowy-z-mlynkiem-zarnowym-yoer-11325263250

Łatwy w czyszczeniu jest jeszcze aeropress ale trzeba mieć zacięcie do takich rzeczy. K-cup też są łatwe w czyszczeniu bo wywala się całą kapsułkę. Tyle ze drożej.

Wszystkie ekspresy się relatywnie łatwo czyści.
W ciśnieniowych masz na kapsułki (tańsze, ale może być ograniczone do kapsułek jednego producenta) lub na ziarna

Też zależy czy chcesz mieć taki co ma kilka typów kaw np ten siemes z linka ma Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, gorąca woda, kawa z mlekiem, Latte Macchiato, spienione mleko.

Niektóre mogą mieć miej lub więcej takich gotowców (wybierasz na ekspresie i samo ci dozuje odpowiednie ilości kawy czy mleka). Oczywiscie różne typy możesz samemu robić ale tow odpowiednich proporcjach musisz (schodzi więcej czasu i potem się ludziom po prostu nie chce;p)

Generalnie raczej kup z jakiś popularnych marek jak DeLonghi, Siemens czy Saeco
np taki:

No to się zgodę, duże maszyny mają tą zaletę, że można się delektować różnymi typami kaw.

Przy częstym biurowym używaniu ten siemens trzeba odkamienić raz na miesiąc.

Polecam solidną kawiarkę, link, albo tygielek, oraz młynek żarnowy. Tanie ekspresy to jednak odkamienianie, czyszczenie, często plastikowe lub aluminiowe elementy, stykające się z gorącym płynem. Chyba, że do pracy, w firmie, ale to polecam raczej coś droższego.

Polecam kupienie ekspresu do kawy przelewowego. Robi dobrą kawę, jest prosty w czyszczeniu, poza tym nie ulega tak często awariom, jak potrafią ulegać ekspresy do kawy mleczne. Sam pije głównie czarną kawę, tak więc dla mnie konieczność robienia miliona różnych rodzajów kaw nie była wyznacznikiem.

Coś takiego.

Ew. kawiarka zwykła lub elektryczna (wygodna).

Nie polecam ekspresów z zintegrowanym spieniaczem mleka. Elementy toru mleka trzeba czyścić codziennie (po każdym użyciu). Jeśli ktoś lubi kawę ze spienionym mlekiem to najlepiej kupić spieniacz zewnętrzny. Najlepiej taki, którego elementy mające kontakt z mlekiem mogą być myte w zmywarce.