Ekspres do kawy

Jaki polecacie ekspres do kawy do 2tys? Dodam, że nie jesteśmy wielkimi, codziennymi smakoszami kawy. Ma być latwy w czyszczeniu

Do domu czy do biura? Jeśli do domu, to ja stosuję takie rozwiązanie: uwielbiam świeżo mieloną kawę z ekspresu przelewowego. Kupuję w miarę tanie ekspresy z młynkiem i używam aż przestaną działać. Np:
https://allegro.pl/oferta/2w1-ekspres-przelewowy-z-mlynkiem-zarnowym-yoer-11325263250

Łatwy w czyszczeniu jest jeszcze aeropress ale trzeba mieć zacięcie do takich rzeczy. K-cup też są łatwe w czyszczeniu bo wywala się całą kapsułkę. Tyle ze drożej.

Wszystkie ekspresy się relatywnie łatwo czyści.
W ciśnieniowych masz na kapsułki (tańsze, ale może być ograniczone do kapsułek jednego producenta) lub na ziarna

Też zależy czy chcesz mieć taki co ma kilka typów kaw np ten siemes z linka ma Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, gorąca woda, kawa z mlekiem, Latte Macchiato, spienione mleko.

Niektóre mogą mieć miej lub więcej takich gotowców (wybierasz na ekspresie i samo ci dozuje odpowiednie ilości kawy czy mleka). Oczywiscie różne typy możesz samemu robić ale tow odpowiednich proporcjach musisz (schodzi więcej czasu i potem się ludziom po prostu nie chce;p)

Generalnie raczej kup z jakiś popularnych marek jak DeLonghi, Siemens czy Saeco
np taki:

No to się zgodę, duże maszyny mają tą zaletę, że można się delektować różnymi typami kaw.

Przy częstym biurowym używaniu ten siemens trzeba odkamienić raz na miesiąc.

Polecam solidną kawiarkę, link, albo tygielek, oraz młynek żarnowy. Tanie ekspresy to jednak odkamienianie, czyszczenie, często plastikowe lub aluminiowe elementy, stykające się z gorącym płynem. Chyba, że do pracy, w firmie, ale to polecam raczej coś droższego.

Polecam kupienie ekspresu do kawy przelewowego. Robi dobrą kawę, jest prosty w czyszczeniu, poza tym nie ulega tak często awariom, jak potrafią ulegać ekspresy do kawy mleczne. Sam pije głównie czarną kawę, tak więc dla mnie konieczność robienia miliona różnych rodzajów kaw nie była wyznacznikiem.

Coś takiego.

Ew. kawiarka zwykła lub elektryczna (wygodna).

Nie polecam ekspresów z zintegrowanym spieniaczem mleka. Elementy toru mleka trzeba czyścić codziennie (po każdym użyciu). Jeśli ktoś lubi kawę ze spienionym mlekiem to najlepiej kupić spieniacz zewnętrzny. Najlepiej taki, którego elementy mające kontakt z mlekiem mogą być myte w zmywarce.

Ja mam świetny ekspres przelewowy Ariete! Najlepszy na rynku według mnie :slight_smile:

Co kto lubi, ale IMHO kawa z przelewowego ekspresu to lura, na dodatek smakuje filtrem. Brrr kojarzy mi się z dworcami PKP za komuny. To już lepiej przyrządzić po turecku, gotując w tygielku.

Jak już o ekspresach, to trafiłem ostatnio na ciekawy ekspres, dobry na wyjazdy wakacyjne Przenośny ekspres do kawy HiBREW - Test / Recenzja - LowcyChin.pl - YouTube

Podłączony do USB przygotuje kawę jeżeli będziemy mieli wrzątek a podłączony zasilaczem zagotuje również wodę. Jeszcze tylko brakuje, żeby takie maleństwo mieliło :slight_smile:

To już fajniejszy jest taki link. Przynajmniej espresso można zrobić. Tylko te ceny, takich wynalazków. :grin:

Hipsterka kosztuje :wink: a na serio no takie czasy że jest dużo fajnych rzeczy ale producenci jak już wyczują że się podoba to się cenią. Najtaniej to chyba Aeropress wychodzi z takich podróżnych, choć z tego co widzę to podrożał.

Skoro odgrzebaliście temat sprzed kilku lat, to rozumiem, że bardziej do ogólnej dyskusji, niż do doradzania autorowi wątku. :slight_smile:
Tak więc ogólnie: szczerze mówiąc nie rozumiem potrzeby robienia kawy w domu w ten sposób. Piłem kawę z wielu ekspresów, czy to przelewowych, czy ciśnieniowych, ale więcej z tym zabawy, niż zysku (czy lepszego smaku). Owszem, samo wciśnięcie guzika „robi kawę”, ale obsługa ekspresu nie tylko do tego się sprowadza.
Dlatego ja wolę dobrą (!) kawę rozpuszczalną. Oczywiście to moje zdanie, subiektywne w 100%.

Amelia999 to mi trochę wygląda marketing szemrany i pewnie dlatego temat został odgrzebany. Co do rozpuszczalnej, kojarzę gościa, który mówił „Jezeli to nie jest rozpuszczalna to prawdopodobnie nie jest aż tak dobra” :slight_smile:

Parzenie ręczne? Kwestia gustu, lubie ten rytual zmielić sobie najpierw itp i wg mnie jest wyraźniejsza, chyba ze ja kupuję kiepską rozpuszczalną?

Co do pierwszego, to możliwe, ale aby dać link musi napisać kolejny post, a to wtedy łatwo wykryć. Dlatego też tamtego nie da się edytować.

A co do kawy rozpuszczalnej, to ja lubię np. tę z cukierni Sowa, czy też dostępną np. w Biedronce orzechową cafe d’Or, a także dostępną np. w Lidlu Dallmayr Gold.
I zupełnie mi to wystarcza, każda z nich jest kompletnie inna, a ja tylko musze zagotować wodę i wsypać kawę do filiżanki. :slight_smile:

1 polubienie

To fakt ławością przygotowania deklasuje wszystko inne, w sumie zakupię sobie bo czasami mi się nie chce rytuału mielenia i parzenia robić

No dokładnie. :slight_smile: A jak masz gdzieś blisko cukiernię Sowa, to tę spróbuj. Cena w miarę normalna, a kawa naprawdę mi smakuje.

1 polubienie