Ekspress do kawy/herbaty - pytanie do kawoszy :)

Witam,

 

Pytanie do nieco starszych użytkowników. Chcę jako prezent świateczny zakupić ekspress do kawy. Nie jestem kawoszem i nie wiem jakie parametry powinien mieć. Planuję wydać maks. 800 zł. Zależy mi na tym, aby:

  • mógł parzyć kilka rodzajów kawy (latte i inne dziwactwa) i najlepiej jeśli miałby dodatkowo możliwość zaparzenia herbaty.

  • nie był na kapsułki! !!

  • był po przystępnej cenie

  • ewentualnie posiadał w sobie młynek do kawy

 

Może ktoś z Was ma tego typu ekspress w domu lub jest w stanie polecić jakis model?

 

Raczej nie takiego numeru, gdyż   zapach  wcześniej parzonej kawy  będzie przenikał do aromatu herbaty.

A jak to jest z tymi kapsułkami? Czytałem, że eksploatacja tego typu sprzętu wychodzi drozej ze względu na kapsułki. Czy to prawda?

Ja najzwyczajniej w świecie moge polecic zakup dobre kawiarki - kawa wychodzi z niej wyśmienita. Też długo myślałem o ekspresie dla siebie, a skończyło się na kawiarce.

 

Tym bardziej że tak nauczysz się robić naprawdę porządną kawę. A nie - będziesz stawiał na jakieś kapsułki ze sztuczna kawą …

Dla porównania dodam, że w domu i w fabryce mam tą samą kawe. W fabryce robię ją w ekspresie ciśnieniowym, a w domu w kawiarce. Mimo, że kawa jest ta sama, smakuje całkowicie inaczej - dla mnie z kawiarki lepiej niż z ekspresu.

No dobra, a co to jest ta kawiarka i jak tego się używa? To na prąd?

kawiarka-stalowa-venus-1_37.jpg

Tak wygląda kawiarka, akurat ja mam taką. Dedykowana na kuchenki gazowe jak i elektryczne.

A co zasadą działania? Czytalem coś, że działa na poprzez parowanie. Czy górny pojemnik ma oddzielne kanaliki na parę do skraplania kawy do niego czy jak to wygląda?

220px-Moka_steam.svg.png

A - zbiornik na wodę

B - pojemnik na kawę

C - pojemnik w którym znajdziemy już przygotowany napar

 

Działa na zasadzie takiej, że podgrzewana od spodu woda wrze, przechodzi przez pojemnik z kawa i dostaje się już w formie naparu do górnego zbiornika.

Hmm, “kawa” a raczej napój z kapsułek nie ma wiele wspólnego z kawą ze świeżo zmielonych ziaren… to powie ci chyba każdy kto miał okazję użytkować ekspres ciśnieniowy. Moi znajomi mają Xsmalla i kawę robi rewelacyjną, ja sam poleciłbym Saeco Minuto, które mam w pracy, z zewnętrznym pojemnikiem do spieniania mleka - pełna automatyka. Ekspres w firmie chodzi cały dzień i robi po kilkanaście/dziesiąt kaw. Smak kawy to już kwestia ziaren i personalizacji ustawień w sprzęcie.

 

Ok, dzięki. Nie myślałem, że tak ciężko to dostać w sklepach AGD. Mialem natomiast okazje obejrzeć takie urządzenie w gdyńskiej Rivierze, ale zamówię raczej z internetu. Prawdopodbnie wersję 6 expresso z reduktorem :slight_smile:

Ja kupowałem w gdyńskim Makro. W Rivierze nie było kawiarek, dla mnie szok, w końcu największe centrum na pomorzu :slight_smile:

W Rivierze znalazlem jakis sklepik AGD i mieli tam kawiarki tylko dwóch frim w wersjach 2, 4 i 6 expresso, ale nie wyglądaly przekonująco. Natomiast u mie w mieście nigdzie nie znalazłem - oprócz kawiarki elektrycznej :slight_smile:

Też polecam kawiark ę - kupioną w Ikei - taka duża, wychodzi na ok. 2 kawy. :slight_smile: I koszt jest o wieeele niższy niż jakikolwiek ekspres.

Ja mogę od siebie polecić Saeco - robią świetną kawkę, a do tego są bezawaryjne i banalne w obsłudze. Minus jest taki, że głośno działają. Co do reszty - nie wiem. Kupując ekspres do kawy - opinie"użytkowników" bierz z portali, na których wypowiada się wiele osób, żeby nie było akcji, że ktoś Ci probuje specjalnie zareklamować towar.

 

Przyłączam się. Mam w domu Saeco Xsmall ( http://www.ceneo.pl/10621872#tab=spec ) i sprawdza się wyśmienicie.

Co prawda automatycznie robi tylko dwa rodzaje kawy ale dla mnie nie stanowi to problemu. Latte też można zrobić korzystając ze spieniacza.

Uwierz mi - zrobienie rano kawy poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku to niesamowita wygoda, której nie da żaden ręczny ekspres (czy kawiarka)