Ekstremalne podkręcanie karty graficznej

Więc tak posiadam kartę ge force fx 5200 i zaczołem ją podkręcać i tu moje pytanie gdybym dał mocne chłodzenie do karty to mugłybym karte podkręcić przykładowo do rdzen 350 a pamieć 500 bo narazie udało mi sie do rdzeń 270 a pamieć 411

co ci powiem, mimo iż tą katrę podkręcisz to i tak mało ci to da w wydajności niestety…

jak ją podkreciłem to dało 40% więcej wydajnośći bo w evereście sprawdzałem

hehe

taa tam se sprawdzaj

hahaha ale śmieszne

I co lepiej ci gierki chodzą?!? ja kiedyś podkręciłem 2,6 na 3,2 procka i była nikła różnica w gothicu 3… 2 godz potem zasilacz mi się spalił xD

tak lepiej gry mi chodzą flatout 2 chodzi mi na normalnych rożdzielczości 800x600 a mam monitor 19 cali czyli 1440x900 i przy normalnym taktowaniu karty i się nie tnie a po podkręcieniu chodzi na 1440x900 bez zacinania

hehe… Czyli z Ciebie extreme overclocker jest :smiley:

Takie chłodzenie kosztuje więcej niż Twoja karta. Sam niedawno sprzedałem taką kartę za 30zł i się zdziwiłem, że aż za tyle poszła. :o

za trzydzieści na allegro za 70

peter5230 , kopsnij gdzie w everescie można zrobić test grafiki.

świetna puenta ;p

peter5230 , wszyscy ci dobrze mówią, kręć jak chcesz, nikt ci nie napisze do ilu podkręcisz, sam będziesz musiał sprawdzić. A chłodzenia to nie kupuj, bo szkoda na tą kartę.

Jak chcesz inwestować to kup lepsze chłodzenie i kręć ile wlezie kontrolując tempraturę. Czasami te kilka klatek daje się odczuć w grach i komus to robi różnicę.

a nie lepiej zamiast chłodzenia wydac na lepszą grafę ?

Jesli masz skromny budzet - gf6600gt ceny od 10 do 100 na allegro :smiley:

albo 6800 chyba można było go przerobic w 6800gtx

jak masz starego kompa to ci się nie opyla kupować karty bo sprzęt za nią nie nadąży i nie będzie wydajności.

mysle na tym aby kupic ati radeon hd3650 237 zł jest super

pewnie chcesz to wpakować do celerona albo p4 :x

nie procka nie będe zmieniał bo nima kasy ani na płyte ani na procka jedynie karte graficzną chce kupić i troche ramu tak jeszcze z jeden giga procka mam słabego więc nie będe pakował w tegop koma dużo laptopa sobie kupie

czyli że masz celerona tak? to grafy nawet nie kupuj