Ekstremalnie wysoki PING

Witam. Ogólnie mam taki dylemat, iż w grach (Team Fortress 2) mam bardzo wysoki PING. W speedtescie ping wynosi 20~25, w grze to 150, co czyni rozgrywkę bardzo nieprzyjemną. Próbowałem różnych środków, zmieniałem szybkość i dupleks, zmieniałem ustawienia w Windows Update, powyłączałem zbędne programy w tle, buforów karty sieciowej nie tykałem, bałem się, że będę miał problemy z komputerem. Powyłączałem także aktualizacje i aktywność innych programów w tle. Zmieniałem też to, że TF2 korzysta z przepustowości czasu rzeczywistego, mało było o tym na ten temat. Dodam, że podczas rozgrywki nic mi nie działa w tle, żadne przeglądarki, nic. Korzystam z Ethernetu, może moim problemem jest stary kabel. Kabel jest podłączony do wzmacniacza. Model wzmacniacza to TP-Link TP-WA855RE. Proszę o pomoc!

Przenieś komputer na chwilę (lub weź laptopa) i podłącz bezpośrednio kablem do routera (nie wzmacniacza) kablem i sprawdź wtedy.

Połączenia routera z tym tp linkiem może być problemem.
Kabel może robić bottlenecka jeżeli byłby to cat5 (bez e), ale to bardziej prędkość a nie stabilność i ping

A po podłączeniu kabla pod router co zrobić? Co jeżeli wszystko będzie tak samo? Albo kiedy będzie inaczej?

Po podłączeniu kablem, upewnij się, że jesteś odłączony od Wi-Fi.

Jak nadal nic nie pomaga, spróbuj VPN. Może jest jakiś wyjątkowy problem z trasowaniem po stronie providera, z którym wtedy polecałbym się skontaktować.