Elektronika, w jakim kraju robić zakupy?

witam,

mam takie pytanie, czy ktoś się orientuje, gdzie dziś opłaca się kupować elektronikę - laptopy, mptrójki, komórki itp. Czy ceny w Polsce znacząco odbiegają od tych za granicą? Na plus? Na minus? Robił ktoś takie porównania?

Pytam, bo będę musiał być może kupić pewne rzeczy i zastanawiam się gdzie. Nie mieszkam w Polsce, ale w Polsce będę i tam mógłbym też kupić. Po prostu nie znam realiów cenowych. Może mi ktoś coś podpowiedzieć?

USA , jesli tylko dolar jest tani :), ale na granicy dzieja sie cuda :slight_smile: wiec duzo tego nie przewieziesz :slight_smile:

@Soul1988

No tak ale nie bedziesz leciał do US po mp3 i laptopa. Pozostaje europa. Po drugie 9 na 10 sklepów online w US nie wysyła towaru do europy. Moim zdaniem pozostają ci sklepy w stylu Amazon, Play, lub coś w azji ale tu się robi ślisko i problemy z gwarancją lub serwisem…

to ja może sprecyzuję, miałem na myśli Europę oraz sklepy netowe w Europie Zachodniej. Choć muszę przyznać…że nie zastanowiłem się nad gwarancją. Bo jeżeli coś mam kupić komuś, a potem mu się to zepsuje, to nie wiem, czy będzie mu się opłacało to coś wysyłać do sklepu gdzieś w irlandii, itp, zawsze servis na miejscu jest wtedy najlepszy , jaki by ob nie był.

Natomiast co do samych cen, to jeszcze ileś lat wstecz w Europie było tanio, ale nie w Polsce, czy ta zasada jest nadal, czy już niekoniecznie?

Hmm, a może tak samemu odwiedzić kilka stron sklepów zagranicznych i naszych rodzinnych, i samemu porównać ceny takich podzespołów/elektroniki, o jakiej myślisz, i wyciągnąć wnioski?

Wg mnie ciężko określić to jednoznacznie, za granicą można trafić na ładną promocję, ale trzeba SAMEMU ciągle to śledzić i porównywać, nikt Ci nie poda “możesz kupować ciągle laptopa HP DV-dupa1234 na stronie http://www.imaginary_shop.uk i sprzedawać go u nas o 1/3 ceny drożej”, bo to, aktualnie się cały czas zmienia.

PS:

Znajomy ostatnio wyjechał do Danii, przywiózł dużo elektroniki głównie sprzętów muzycznych (gitary/wzmacniacze…), więc może zainteresuj się tym krajem (jest on osobą która zawsze we wszystkim się musi rozeznać zanim coś wybierze, więc może Dania to dobry początek?)

Gwarancja się przydaje, gdyż ostatnio sprzęt jest wyjątkowo awaryjny (z 10% produkcji idzie do serwisu w ramach gwarancji).

pytałem, bo w Polsce bywam rzadko i na chwilę, a wtedy nie latam po sklepach, a faktycznie z tą gwarancją jest problem, nie chciałbym komuś zrobić takiego prezentu, że będzie musiał płacić za ew. naprawę.

Natomiast co do usa, to słyszałem, że ponieważ oni mają swoje problemy finansowe, to pchają wszystko do wysyłek zagranicznych, jak nawet do niedawna jakiś towar był dla takich wysyłek niedostępny. Nie wiem jednak, czy to dotyczy wybranych sieci sklepów, gdzie szukać porządnych sprzedawców na terenie usa, no i jak potem jest z gwarancją.

Pomijam naturalnie fakt, że na niektóre rzeczy jest gwarancja międzynarodowa.

ze stanów sklepy które mogę polecić to circuitcity i bestbuy

http://www.circuitcity.com/

http://www.bestbuy.com/site/index.jsp

Jak z wysyłką to musisz sprawdzić, ja zawsze mam kogoś kto te sprzęty odbiera i przywozi tutaj.

dziękuję Zulowski, w razie czego odezwę się na pw.

Zulowski ,

Nie znasz kogoś kto z USA ściągnie Elektronikę na zamówienie?