Elementary OS Beta 2 - opinie

Witam, próbował ktoś najnowszej bety ElementaryOS? Jak to będzie działać na starszych komputerach? Pytam, gdyż posiadam dość leciwego laptopa z Celeronem 1,73GHz i 1GB RAM, nie wiem jak to będzie działało, Mint z MATE działał znakomicie, Ubuntu na GNOME również dawało radę (na Unity porażka), Windows 7 Home Premium również nie działa tragicznie. Z góry dzięki za pomoc.

Elementary OS to Ubuntu + GNOME i cała reszta pisana przez twórców. Jeżeli pobierzesz wersję 32bitową - powinno sobie poradzić.

Elementary OS to nie zwykłe distro linuxa. Wyróżnia się na tle innych podobnie jak Ubuntu. Ma własne środowisko graficzne opierające się na gnome, własny manager okien, oraz własny zestaw programów napisanych specjalnie dla tego systemu. (manager plików, odtwarzacz muzyczny, notatnik itp.)

Chodzi bardzo stabilnie, jest ładny, i szybki. Jeśli chcesz umieszczać pierdylion różnych rzeczy na pulpicie to nie distro dla Ciebie. Tam nie można nic umieścić.

Na twoim sprzęcie powinien chodzić w miarę dobrze.

Gdybyś miał trochę lepszego kompa, to Ubuntu z Unity bym ci polecił. Ale w takim przypadku myślę że elementary będzie dobrym wyjściem.

blablablabla, taki on własny, jak ze mnie baletnica.

System graficznie wygląda ciekawie i na tym się kończy. Testowe wersje programów w tym momencie do codziennego użytkowania się nie nadają.

Może dla Ciebie nie. Ja nie potrzebuje choćby odtwarzacza muzyki z pierdyliardem funkcji.

W każdym calu widać autorskie rozwiązania, a że na razie testowe to normalne, w końcu to beta…

I tak działa bardzo stabilnie i szybko.

I każdy jeden błąd każdej aplikacji będziesz usprawiedliwiał “Ja tego nie potrzebuję, więc jest ok” ?

Nie, nie pisze o błędach. Problemy się zdarzają, to normalne - jest to wersja beta.

Ale mimo to chodzi bardzo szybko i stabilnie.

Nadal nie wiem jak to wszystko się ma do twojego postu:

Ma własne rozwiązania. To nie jest zwykłe distro-klon, w którym zmieniona jest jedynie tapeta, a reszta to czyste środowisko graficzne, takie samo jak w setce innych dystrybucji.

Przepraszam za brak odpowiedzi, wyleciało mi to z głowy :slight_smile: Teraz wyszły nowe buildy, za kilka dni wezmę się za to.

Unity to nie dla mnie, uwierz, nie podoba mi się to w ogóle. Mam jako-takie doświadczenie z Linuxem i najbardziej mi przypasował Linux Mint z MATE, jednak to niestety tylko fork gnome i mało możliwości personalizacji, Cinnamon mi przypasował :slight_smile: Zainteresowało mnie Elementary bo ma niezły wygląd, tylko chciałem się po prostu upewnić żeby nie było jak z Unity - lag za lagiem :wink: