Elementy BIOSu

(Awarps) #1

W artykule "BIOS - Interpretujemy jego elementy" Sebastiana Szaniawskiego autor napisał, że duża część Biosów zawiera elementy identyczne i artykuł ma wydźwięk uniwersalny. Wyróżniono tam 14 kategorii - poszczególne elementy mogę znaleźć, ale za nic 14 kat. i nawet nazwy są inne.

Mój BIOS:

Award Modular BIOS v6.0

data: 05/19/00

Więc co z tym fantem... ??

(system) #2

Witam,

Cóż, jest poniekąd tak jak napisałem, jednak nie do końca. Artykuł ma na celu przybliżenie ogólnej konfiguracji Biosu. Główne kategorie jak i podkategorie mogą się nieznacznie różnić lokalizacjami w całym drzewie Biosu. Mogą i różnią się również nazwami. Chodziło o przedstawienie znaczenia poszczególnych ustawień menu Biosu.

Układ, jak i nazwy mogą się różnić w Biosach AMI, AWARD, czy Microid Research.

Mówiąc “uniewersalny” miałem na myśli zastosowanie poszczególnych kategorii, choć już teraz różnie to jest opisywane, jednak przeważnie zastosowanie pozostaje bez zmian.

(Awarps) #3

Zauważyłem, że można łatwiej i trudniej odnaleźć podobieństwa opisanych funkcji w artykule i w moim biosie. Rzeczywiście bios biosowi nierówny :smiley: . Do tej pory myślałem, że poszczególne Biosy różnią się naprawdę minimalnie. Ten artykuł i tak bardzo pomaga i pomoże mi w interpretacji biosu.