Elementy BIOSu

W artykule “BIOS - Interpretujemy jego elementy” Sebastiana Szaniawskiego autor napisał, że duża część Biosów zawiera elementy identyczne i artykuł ma wydźwięk uniwersalny. Wyróżniono tam 14 kategorii - poszczególne elementy mogę znaleźć, ale za nic 14 kat. i nawet nazwy są inne.

Mój BIOS:

Award Modular BIOS v6.0

data: 05/19/00

Więc co z tym fantem… ??

Witam,

Cóż, jest poniekąd tak jak napisałem, jednak nie do końca. Artykuł ma na celu przybliżenie ogólnej konfiguracji Biosu. Główne kategorie jak i podkategorie mogą się nieznacznie różnić lokalizacjami w całym drzewie Biosu. Mogą i różnią się również nazwami. Chodziło o przedstawienie znaczenia poszczególnych ustawień menu Biosu.

Układ, jak i nazwy mogą się różnić w Biosach AMI, AWARD, czy Microid Research.

Mówiąc “uniewersalny” miałem na myśli zastosowanie poszczególnych kategorii, choć już teraz różnie to jest opisywane, jednak przeważnie zastosowanie pozostaje bez zmian.

Zauważyłem, że można łatwiej i trudniej odnaleźć podobieństwa opisanych funkcji w artykule i w moim biosie. Rzeczywiście bios biosowi nierówny :smiley: . Do tej pory myślałem, że poszczególne Biosy różnią się naprawdę minimalnie. Ten artykuł i tak bardzo pomaga i pomoże mi w interpretacji biosu.