Elementy startowe w narzędziu konfiguracji systemu

W narzędziu konfiguracji systemu, w zakładce uruchamianie znajduje się kilka wpisów, które nie wiem co oznaczają. Mianowicie ALCMTR.EXE, SkyTel.exe, igfxtray.exe, igfxpers.exe, hkcmd.exe. Na jakimś forum wyczytałem, że to są jakieś niebezpieczne programy, ale nie wydaje mi się żeby tak było. Skytel to chyba coś ze skypem a te gfx’ y to pewnie z grafiką, ale może się mylę, natomiast nie mam zielonego pojęcia co to jest ALCMTR. EXE i hkcmd.exe. Dlatego proszę o pomoc.

Ostatnio staram się być ostrożny po tym jak kolega dla jaj wszedł mi na jakieś pornole i wyłączył mu się komputer. Przy włączaniu był tylko niebieski ekran, coś napisane o wirusach lub o źle podpiętym dysku, a po jakichś 2 sekundach wszystko znikało i laptop sam się wyłączał. Żeby cokolwiek przeczytać to musiałem zdjęcie robić :lol: Sformatowałem dyski, bo nie wiedziałem co innego zrobić, a komp miał być sprawny na drugi dzień. Tak przy okazji to co to mogło być? Raczej na pewno jakiś wirus. Używam Aviry Antivir, bo wydaje mi się że jest najlepszy z bezpłatnych antywirusów.

Wracając do tego pierwszego to tutaj jest log z hijackthis:

http://wklej.org/id/244369/

ALCMTR. EXE - to szpieg Realteka, ale lepiej nie usuwać tego pliku, bo może zniknąć dźwięk.

Pozostałe to pliki karty graficznej INTEL.

SkyTel.exe - to już sam wyjaśniłeś.

W logu widzę do usunięcia tylko “ASK”.

jessi

“ASK” czyli to: O3 - Toolbar: Ask Toolbar - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll??

C:\Program Files\Ask.com tak :slight_smile:

Dzięki za pomoc :slight_smile: