Elfy w SE-po zastosowaniu strace gwarancje?

j/w

kto jest w temacie, wie co to elfy do SE. Czy jak włącze elfa to utrace gwarancje?

Muszę mieć zastosowaną paczke elfów? (ja chce skorzystać tylko z kilku elfów -temp., zegarek i sidebar :slight_smile:

Żeby ELFy działały trzeba wgrać ELFPack, a to jest modyfikacja softu telefonu, a jak wiadomo taka modyfikacja wiąże się z utratą gwary.

Oczywiście można potem wgrać ponownie oryginalny soft bez żadnych modyfikacji i na 99% uznają gwarancję.

a czy jak sflashuje telefon (dostane sie do katalogów softu), to mogę skopiować oryginalne pliki softu, tak, by kiedyś w nagłej ytuacji możnabyło wgrać oryginalnego?

Nie. Wgrywa się od nowa soft operatora. Na centrumse.pl masz temat rebrandowanie, czyli odzyskiwanie gwarancji lub coś podobnego i tam masz wszystko opisane.

ah, i jak wgram czysty soft to znikną wszystkie linki z ery, ich beznadziejne dzwonki i gry? to super, szkoda tylko gwarancji, ale jak jest przywrócenie jej. PO tej zmianie softu, XS ++ będzie czytał telefon?

Czysty, od SE.

No jasne. XS czyta ryb serwisowy, a nie zwykły. Nawet jakby w fonie nie było softu to te programy wykryją telefon (jeżeli GDFS lub bootloader nie są uszkodzone).

No właśnie! Dla bezpieczeństwa zrób backup GDFS.

Jak to zrobić?

nie widze tego tematu-dasz linka?

Masz jakąś szczegółowa instrukcje jak to wszystko zrobic?

W XS w zakładce GDFS masz backup GDFS i już.

http://centrumse.pl/forum/index.php?showtopic=23701

http://centrumse.pl/forum/index.php?act … wanie+soft

Tak trudno wpisać w szukajke?

ok dałeś topicki ale nie do instalowania fabrycznego softa SE.

  1. Co chce osiągnąć?

Flash Menu, na tym mi tylko zależy, ELFy nie koniecznie

Co muszę zrobić?

Słyszałem że trza softa na fabryczny se zmieniać ale skąd bo wziąć i jak zainstalować? (XS++ nie czyta fona)

Słyszałem tez że wystarczy usunąć plik DisableFlashMenu który gdzieś w sofcie jest i nie trzeba wymieniać softa i działa rzekomo na Sofcie Ery i Orange.

Pliki softów się ściąga, a ja podałem linki do instrukcji.

Flasha nie każdy SE obsługuje, więc napisz jaki masz model?

Z internetu…

Jak zainstalować jest wyżej.

A w tryb serwisowy wchodzisz?

Podłączasz telefon z wciśniętym klawiszem C lub 2 i 5.

Wszystko zależy od modelu telefonu, a o tym wyłączaniuflashmenu to niesłyszałem.

Mam K770. Znalazłem jakiś soft ale dziwnie w nim mało katalogów-w normalnym powinno być więcej.

Tu masz FS i MAIN, a tu CUST.

A elfpacka poszukaj gdzieś tu.

i jakbyś jeszcze mógł mi dać jakąś instrukcje co do tego jak to zainstalować, bo na Google różnie pisze a ja nie chce spieprzyć komy.