Elon Musk przejął Twittera

My tu gadu-gadu a tymczasem Elon Musk przejął Twittera. Kilkadziesiąt minut po podpisaniu dokumentów, z budynku, pod eskortą ochrony wyprowadzono zwolnionych w trybie natychmiastowym dotychczasowych CEO, CFO.
https://twitter.com/elonmusk/status/1585341984679469056

W sumie ciekawe czy to lecą dyscyplinarki/wilcze bilety, że aż trzeba zmienić branżę.

Przepłacił srogo, więc teraz bierze się ostro do roboty. Chce zrobić z Twittera serwis do wszystkiego na podobieństwo tego co zrobili Chińczycy z WeChat. Tak jak powiedział, dosłownie „chce skopiować WeChat” https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/xzbuow/buy_twitter_copy_wechat/

Czy to nie jest za późno? Chiny rozwijały WeChat wraz z rozwojem Internetu w swoim regionie. Amerykańskie serwisy są tam mało popularne. WeChat jest we wszystkim. W Ameryce/Europie ludzie są już przyzwyczajeni do innych usług, bardziej rozdrobnionych i mogą być niechętni do zmian.

Co do wyprowadzonego CEO, sprzedał, dostał okrągłą sumkę, pewnie więcej niż się spodziewał.

Oprócz wierchuszki „wyprowadzono” również osobę odpowiedzialną za zbanowanie konta D. Trumpa. Wśród nazwisk kadry menadżerskiej ciężko spotkać osobę z anglosaskim nazwiskiem.

Parag Agrawal, Ned Segal, Vijaya Gadde.

To czekamy na oskarżenia o rasizm.

Żeby się jeszcze nie zemścił ten Se(a)gal na Musku. :wink:

Zazwyczaj nie śledzę tego typu „dram” bo wg mnie w dużej mierze to strata czasu ale dziś niedziela, więc puściłem sobie :slight_smile:

Czuję wewnętrzny opór przed kliknięciem :wink: Wszystkie lampki ostrzegawcze się zapaliły :wink:

1 polubienie

To teraz jest „drama” na topie. Wyznawcy Twittera „z jego nowym wodzem Elonem” (określenie zaporzyczone z Hrejterzy :wink: ) kontra wyznawcy mediów ze starego TV. No i standardowo każda grupa napędza się wrzucaniem do internetu materiałów jak najlepiej przedstawiających ich rację.

Najważniejsze są tzw „zaorania” przeciwnika :wink: i jak jakiejś grupie się udaje to świętują :wink:

Mam wrażenie że tego typu rzeczy zastępują dawne wojny religijne . Ludziom to się nigdy nie znudzi tylko wraca w innej formie.

Trochę nie w temacie, ale warto obejrzeć, dziś wystrzelili

https://www.youtube.com/live/-1wcilQ58hI?feature=share&t=2690