eMachines em350 instalacja z usb

Przygotowałem XP na pendrive przy pomocy programu WinToFlash, było wszystko w porządku zmienił boot na usb. Xp wystartował. Zmieniłem w f2 (bios) SATA na ADI MODE. XP wystartował doszedł do opcji instalator kopiuje pliki, skopiował je. Pokazuje się informacją, że ponownie uruchomi się za 15 sekund, jednak po restarcie instalacja powraca do menu początkowego czyli 1. text mode itd.

Wybieram opcję 1 i instalacja rusza od początku? Co mam zmienić?

Hmm nie wiem, czy idę dobrym tokiem myślenia ale skoro pliki przekopiowały się na dysk twardy to zmień boot, żeby startował z HD i po ponownym uruchomieniu powinna wystartować instalacja/konfiguracja systemu…

W porządku zainstalowałem XP na moim komputerze, skopiowałem wszystkie dane. Chciałem ponownie uruchomić komputer. Więc star->uruchom ponownie. I w tym momencie problem zaczął się od początku pliku hal.dll

Wszedłem w menu alt+f10

eMachines Recobert Management wyświetla taki error:

ERROR:WIMsetReferenceFile:m:\d2d\images\pop010aep5p00c3142.swm

Kiedy wkładam bootowalny pendrive

Kiedy z menu wyboru systemu wybiorę:

1st, text mode setup

2nd GUI mode setup, continue setup +1st start of Windows

—> DEBUG, in cas of HAL.DLL or NTOSKRNL.EXE not found errors <----

Debug boot rDisk 1 partition 2

opcje się powtarzają zmieniają się tylko cyferki

Wybrałem opcję rDisk 2 partition 3

Wyskakuję błąd:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdź ścieżkę oraz dysk.

Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe ifnormacje na temat konfiguracji dysku.

Moim zdaniem w BIOSie powinieneś zmienić w zakładce Boot pierwszą pozycję (1) na USB HDD, włożyć teraz pendrive z systemem, przejść w BIOSie na zakładkę Exit, wybrać Exit Saving Changes, Enter, Yes, Enter i rozpocząć instalację. Podczas kolejnych restartów w trakcie instalacji nie naciskać już żadnych klawiszy (poza koniecznymi opcjami) aż do pojawienia się Pulpitu. Usunąć teraz pendrive’a, zrestartować komputer, wchodząc do BIOSu i w zakładce Boot przywrócić bootowanie z twardego dysku w pozycji (1).

Jeszcze jedna informacja, gdy włączam netbooka bez pendrive wyskakuję mi błąd

BOOTMGR is missing

maggreg dzięki, ale mi ten windows jest potrzebny tylko po to, żebym mógł skopiować swoje dane, a skoro już to zrobiłem chcę uruchomić recovery managament z alt+f10 i zainstalować sobie oryginalnego windowsa wraz z całym oprogramowaniem i sterownikami.

Odp. Bardzo podobnie wyglądała moja instalacja, z tym, że w pewnym momencie, kiedy instalator skopiował pliki i chciał się uruchomić ponownie wybrał jedną z opcji rDisk i tak instalalka dobiegła końca jeśli wybrałbym jakąś inną opcję pojawiał się brak hal.dll albo bootmgr is missing.
Opcje podczas uruchamiana w wątku wyżej.