eMachines em350 - problem z recovery managament

Witam.

Zanim opiszę moją historię muszę zaznaczyć, że posiadam netbooka, więc nie mam dostępu do dvd-rom. A jedyna kopia XP home jaką posiadam to ta, która znajduję się na ukrytej partycji.

Zaczęło się od Jolicloud, chciałem odinstalować ten system, co mi się oczywiście udało, jednak po restarcie wyskoczyło mi kilka BSOD (powtórny restart pomagał chwilowo) Następnym problemem był komunikat:

Intel UNDI PXE 2.1 (build 0.82)[\code]

Copyright (C) 97-2000


Fat Atheros PCIE EThernet Controller U2.0.0.9 (05/08/09)

Check cable connection!


No bootable device - insert boot disk and press any key

Po tym było już tylko gorzej. Do tego stopnia, że zacząłem poważnie pzymierzać się do skorzystania z opcji alt+f10 czyli recovery managament emachines. Bałem się jednak przywrócenia ustawień fabrycznych, więc zwlekałem trochę usiłując poradzić sobie w menu f8. Doprowadziło to do komunikatu:

brak pliku hal.dll w katalogu system32

Więc kilka minut temu nacisnąłem alt+f10 - wybrałem opcje przywrócenia opcji fabrycznych (tym samym skazałem się na utratę wszystkich i powrót do dysku tylko z partycją C) jednak po chwili okazało się, że wyskoczył błąd i rozpoczęcie przywracania nie było możliwe. Nastąpił restart komputera, po czym moim oczom ukazał się komunikat:

BOOTMGR IS MISSING

Press alt+CTRL+delete

Po czym historia się powtarza.

Mają państwo jakieś propozycję?

To chyba wszystkie informację, które jestem w stanie przekazać.

Myślę o zainstalowaniu xp przez usb, ale mam dostęp do komputera tylko z VISTą, to jakiś problem?

Jesłi to jedyne wyjście proszę o jakiś łatwy poradnik bo z niczym sobie póki, co nie potrafię poradzić.

Może to słaba porada, ale myślę, że jednak warto do tego eMachines dokupić napęd CD-ROM na USB i mieć spokój z problemami instalacyjnymi. Jeśli dysponujesz płytą instalacyjną z Vistą, e Machines 350 da sobie zainstalować ten system bez kłopotów, ponieważ ten netbook jest sprzedawany obecnie nawet z Windowsem 7.

Dodane 25.11.2010 (Cz) 16:22

Sprawdziłem na stronie fabrycznej! Niestety, eMachines 350 może używać tylko Windowsa XP i Windowsa 7. Sorry! Swoją drogą, to trochę dziwne. http://www.emachines.com/support/drivers.html

Mogę prosić o pradnik instalacji xp na usb?

Dodane 25.11.2010 (Cz) 21:09

Witam.

Udało mi się odpalić XP na USB.

Jednak Instalator Windowsa daje mi możliwość określenia dodatkowego urządzenia przy pomocy klawisza S

Pojawia się tabelka z nazwami różnymi, nie mam pojęcia co to …

Mam netbooka eMachines em350, co mam wybrać?