eMachines partycja recovery - bootmgr is missing

Witam.

Na początek wszystkie informację, którę mogą się przydać.

Netbook (bez dostępu do DVD-ROM) eMachines (mówią, że to Acer) em350

XP Home Edition.

Nie wiem czy to istotne, ale jak go kupiłem podzieliłem sobie dysk (nie dotykając recovery) na dwie partyjce, bo była tylko jedna.

Zaczęło się od chwili, kiedy postanowiłem odinstalować Jolicloud (www.jolicloud.com – to taka netbookowa wersja ubuntu chyba) Odinstalowuje się go przed panel sterownia → dodaj usuń programy w xp. Od tego momentu zaczęły pojawiać się BSOD oraz komunikat:

No bootable device – insert boot disk and press any key.

Na szczęście te kominukaty pokonałem restartem komputera. Aż do momentu, kiedy pojawił się

błąd o braku pliku w system32: mianowicie: hal.dll.

Strategia mojego działania przedstawiała się następująco: Chciałem odzyskać dane z dysku D, bo wiedziałem, że eMachines recovery managent (alt+f10) przywróci jeden dysk C. Postanawiam zainstalować XP z pendrive’a (sandisk cruzer 4gb) używam do tego programu WinToFlash. Na pendrive’a wrzuciłem XP professional SP3. Nie pamiętam wg jakiego poradnika to robiłem, ale nie było to nic trudnego. Odpalam netbook’a ustawiam usb na 1 pozycję w menu biosu boot. Wybieram opcję instalacji Enter Etner itd. Aż do momentu, kiedy pokazuję mi się opcja dodania nowego sprzętu (jedyny dysk jaki mi wykrył to pendrive). Wpadłem na to, żeby w Biosie zmienić SATA mode i ustawiam opcję na ADI. Wtedy wszystko idzie gładko, aż do momentu kiedy instalator chcę ponownie uruchomić komputer, wtedy pokazuję się menu, które widziałem już wcześniej otóż (na samym początku włączeniu pendrive, wybrałem wtedy opcję pierwszą)

1st, text mode setup 

2nd GUI mode setup, continue setup +1st start of Windows

---> DEBUG, in cas of HAL.DLL or NTOSKRNL.EXE not found errors <----

Debug boot rDisk 1 partition 2

opcje się powtarzają zmieniają się tylko cyferki

Metodą prób i błędów wybrałem jednen z ostanich wpisów rDisk 2 partition 3 - chociaż te cyfry mogły być trochę inne W naciśnięciu dokończyłem instalację XP. Cel osiągnięty: skopiowałem pliki z dysku D. Mogę wejść do menu alt+f10. Instalka windowsa z pendriva znika, i kiedy wyciągne pednrive to pokazuję się błąd pliku hal.dll a z pendrivem ukazję się błąd: Wyskakuję błąd:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdź ścieżkę oraz dysk.

Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe ifnormacje na temat konfiguracji dysku.

Ale to mnie tylko zdziwiło, nie pokrzyżowało mi planów. Dodam, że bez pendrive system pokazuję błąd:

BOOTMGR is missing press alt ctrl delete.

Wchodzę na alt+f11. Wybieram opcję przywrócenia do ustawień fabrycznych i program już przygotowuję się do całej operacji i w tym momencie wyskakuję konsola i error o treści:

ERROR:WIMsetReferenceFile:m:\d2d\images\pop010aep5p00c3142.swm

I restart komputera i wspomniany wcześniej komunikat. O braku pliku bootmgr.

Jeśli to istotnego to próbowałem podmienić jeszcze wcześniej hal.dll jednak spotkałem się z odmową dostępu. 

Wprowadziłem w konsoli też polecenie fixmbr. Jednak niewiele to zdziałało.

Moim celem jest to, aby wystartować z eMachines recovery managament i przywrócić ustawienia fabryczne i wszystko, co się z tym wiążę.

Dzięki. Pozdrawiam.

Jeśli jest tylko jakaś możliwość wybrnięcia z tego bałaganu, który narobiłem to byłbym wdzięczny jeśli ktoś pomógłby mi.

Jestem lalikiem, więc proszę o proste pytania i porady.