Email-Worm.Win32.doombot w GG

Witam! Dzisiaj Kaspersky wykrył mi wirusa w GG Email-Worm.Win32.doombot - Zrobiłem więc reinstall systemu,myślałem ,że to pomoże,ale niestety. Po reinstalce kiedy zainstalowałem gg znów mi to wyskakuje;/ nawet na innym dysku,gdzie mam instalke wskazuje,że plik gg.exe jest zainfekowany;/ Nie wiem jak sobie z tym poradzić bo nie wiem czy to kaspersky wariuje czy nie i czy ten wirus,gdzieś się rozprzestrzenia. Nie chcę usuwać instalki od gg bo używam starej wersji (nowa mi nie odpowiada) dlatego proszę o pomoc!

Żeby ułatwić nieco sprawę -wkleję log- robię to pierwszy raz mam nadzieję,że dobrze:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 23:55:14, on 2008-08-31

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Boot mode: Normal


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Rundll32.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe


R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://adtest.gadu-gadu.pl/clickmsg.asp?adid=10012;url=http://www.teb.pl/?utm_source=GG%26utm_medium=komunikat%26utm_campaign=brainGG

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: IEVkbdBHO - {59273AB4-E7D3-40F9-A1A8-6FA9CCA1862C} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\ievkbd.dll

O4 - HKLM\..\Run: [P17Helper] Rundll32 P17.dll,P17Helper

O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINDOWS\UpdReg.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp\winampa.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O8 - Extra context menu item: Dodaj do listy blokowanych banerów - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\ie_banner_deny.htm

O9 - Extra button: Statystyki ochrony WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\SCIEPlgn.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1\mzvkbd.dll,C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1\adialhk.dll,C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1\kloehk.dll

O23 - Service: Kaspersky Internet Security (AVP) - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe


--

End of file - 2827 bytes

Log ok

Podaj log z Combofix

Log z combofix: http://wklej.org/id/2218/

Dodam tylko,że usunąłem już instalke starego GG pobrałem nową i dziwne,że z nową wersją jest wszystko okej. A kiedy pobrałem na nowo wersję 6.0 to znów Kaspersky krzyczy,że Email-Worm.Win32.doombot :confused:

Log wygląda na czysty.

usuń folder C: \Qoobox oraz instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Uruchom pod IE daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!

Zrobiłem wszystko jak kazaliście, ale nadal jest to samo;/ Wysyłam raport z Kaspersky Online Scanner http://www.wklej.org/id/2255/

Usuń te pliki:

Już je usunąłem, ale nie rozumiem dlaczego nie mogę korzystać z tej wersji gadu gadu. Ta najnowsza działa bez problemu. A wersja 6 ściągana z różnych źródeł nie chce bo krzyczy,że wirus. Chciałbym to jakoś ‘pokonać’ bo naprawdę nie lubię tego nowego gg;/ Może w Kasperskym coś muszę zmienić?

Witam wszystkich serdecznie =D>

Cieszę się, że trafiłem na to forum i ten własnie temat bo…

Mam dokładnie ten sam problem. Podobnie jak kolega wyżej, używam GG61 i mam dokładnie to samo co on. Nie wiem jednak jak usunąć tego Worm.Win32.Doombot bo mój antiwirus (F-Secure) poddaje go jedynie kwarantannie, ale nie potrafi go naprawić.

Email-Worm.Win32.Doombot.at (wirus)

H:\FORMAT programy\Gadu-Gadu\gg61.exe Czynność: poddane kwarantannie

H:\OLD Computer\Gadu-Gadu\gg.exe Czynność: poddane kwarantannie

D:\DYSK C\Gadu-Gadu\gg.exe Czynność: poddane kwarantannie

C:\FORMAT TOTAL\gg61.exe Czynność: poddane kwarantannie

Proszę o pomoc. Chciałbym, jeśli to możliwe, pozbyć się tego wirusa i odzsykać moje GG61, a jeśli już muszę przejść na nową wersję to błagam, poradzvie mi jak z tamtego odzykać chociaż ARCHIWUM wiadomości? Aha, F-Secure poddał pliki z GG.exe kwarantannie i za cholere nie moge go teraz nigdzie znaleźć.

HELP.

Dziękuję z góry :smiley:

Powiem Ci jak ja sobie poradziłem- zainstalowałem tą wrsje GG klik i z nią mój Kasper nie ma problemu. Mam nadzieję,że tak już zostanie. Ale w dalszym ciągu dziwi mnie to dlaczego przy 6.0.158 wyrzucało,że robak… może jakiś ‘składnik’ z tej wersji został zapisany jako robak na liście wirusów i stąd ten problem… Bo dziwne,że tylko przy tym jednym pliku wyrzucał,że infekcja mimo,że ściagany był z różnych źródeł…

dzięki engerix za info. Jakos sobie i ja musze poradzić.

a powiedz mi? z tego starteo GG jak odzyskałes np. Archiwum wiadomości itd.?

tak, to chyba jedyne wytłumaczenie.

Zainstalowałem GG z linku, który podałeś i na razie chodzi okej. Niestety, stary GG.exe pliki musiał w ogóle USUNĄĆ, bo mój antivirus F-Secure nie potrafił ich naprawić (poddawał tylko kwarantannie) :frowning:

a ty co zrobiłeś? Kaspersky naprawił? wywalił tego wirusa?

Kaspersky blokuje a potem usuwa GG.exe Nawet jak próbuję ściągnąć to od razu wyje,że wirus. :confused: Reszta jest czysta