Emerald jak odinstalować?

Witam jadę na KDE i od kiedy zainstalowałem Emeralda compiz uruchamia się po starcie i po kilku chwilach się wyłącza.

Nie wiem jaka jest przyczyna ale napewno związana z emeraldem bo po jego instalacji wszystko się zaczęło. jaka jest komenda w konsoli aby usunąć Emerald?

Byłoby prościej gdybyś podał dystrybucję. W tej chwili tylko wróżka byłaby w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.

dystrybucja jest widoczna w Moim skromnym opisie openSUSE 11.2

W SUSE masz przecież Yasta a w nim zarządzanie oprogramowaniem, czy jakoś tak. Odpal to, wyszukaj Emeralda i odinstaluj.

yast uninstall emerald,zobacz yast help jeśli to nie pomoże

Powyższe chyba nie pomoże. Zalecam:

sudo /sbin/yast --remove emerald

Lub:

zypper --no-refresh remove emerald

Do pierwszej propozycji możesz także dopisać --gtk lub --qt.

Nie powinno być przypadkiem?

zypper remove emerald

Pozdrawiam!

ok emerald usunięty teraz problem z tym że compiz znów uruchamia sie na chwilkę później sam wyłącza mino że mam go w auto starcie…za każdym razem muszę go uruchamiać sam w konsoli… co można zrobić???

Tak w ogóle to po co Ci Compiz na KDE? Wydaje mi się, że Kwin się wtrąca, zainstaluj Fusion Icon i przy jego pomocy wybierz sobie domyślny menedżer okien.

Pozdrawiam!

Zmienić pozycję w autostarcie tak, by:

  • Czekała trochę(np. 2 sekundy)

  • Zabijała KWina

  • Uruchamiała Compiza

  • Czekała 2 sekundy

  • Zabijała KWina

  • Uruchamiała Compiza

    #!/bin/bash

    sleep 2

    killall -9 kwin # Uwaga!! Nie działa, gdy na komputerze uruchomimy parę sesji

    compiz

    sleep 2

    killall -9 kwin

    compiz

Wklej sobie ten skrypt gdzieś i dodaj do autostartu, zamiast compiza

Dodane 07.06.2010 (Pn) 22:26

Ewentualnie, to linijki killall -9 kwin można zakomentować, a przy compiz dopisać --replace.

jutro napiszę co dam radę zrobić tymczasem sen praca od 4 rano niestety :frowning: