Emerald-jak skonfigurować?

Witam

Chciałem się dowiedzieć jak ściągnięty styl emerald’a uruchomić… (ubuntu remix pl 9.10) wybieram styl i w konsoli robię emerald --replace ale to nic nie pomaga… Co mam zrobić aby ściagane style działały… ? Czy z konfiguracją Compiz-fusion jest podobnie albo beryl?

pozdrawiam :twisted:

Podstawowe pytanie, działają ci w ogóle efekty graficzne? Pokaż wynik:

glxinfo | grep direct

Oraz przez kilka sekund:

glxgears

Do przełączenia się na emeralda polecam ci fusion-icon http://www.ubucentrum.net/2009/06/atwe- … ami-i.html w “Select Window Decorator” powinien być do wyboru emerald.

direct rendering: Yes

    GL_EXT_direct_state_access, GL_EXT_draw_range_elements, GL_EXT_fog_coord,

to wyświetla.

Jeszcze mam takie pytanie… Zainstalowałem sobie kbfx (menu) robie ustaw menu itd. ale też nie ma… Dlaczego do wszystkiego trzeba dochodzić bo błędach a nic nie działa od początku…

A jak to niby wybierasz bo nie pojmuje ?? Należy uruchomić Emerald Theme Manager okienko klik na importuj wybrać pobrany plik otwórz i pojawi się w emeraldzie następnie klik na niego i jest piękne obramowanie które można sobie dostosować (kolory przyciski tekst itp.).

ja tak robiłem… tzn teraz mi wyszło wybrałem sobie styl vista (niebieski) a mam jakiś badziew czerwony…- po uruchimieniu ponownie wszystko jest ok:) z emerlandem ale kbfx nadal nie działa

A próbowałeś fusion-icon?

Fusion icon do zrobienia menu?

Sorry, widzę że emerald już działa, co do kbfx, jak go instalowałeś? Z tego co wiem to trzeba go dodać jako nowy aplet, chyba PPM na panelu.

a nie ma czegoś podobnego opróćz kbfx i gnomenu(które źle działa)?

Zaraz, kbfx jest chyba dla kde, a gnomenu dla gnome, to co w końcu masz, nie dziw się że nie umiesz uruchomić kbfx mając gnome :stuck_out_tongue: . A jaki masz problem do gnomenu. A tak poza tematem, dlaczego chcesz na siłę ubuntu upodobnić do window$-a (przynajmniej mi się wydaje że taki jest cel twoich działań), nie twierdzisz że to jest bezsensu, moim zdaniem każdy system powinien mieć swój wyjątkowy wygląd.

ale próbowałem uruchomić pod kde i gnome nic nie pomogło.

Jedyne co podoba mi się w windows to wygląd-daleko lunksowi do tego(chyba że po przeróbki- z którymi się męcze). Mało narzędzi jest do edycji linuksa jeśli chodzi o icony i menu… Głównie preferuje gnome bo kde same błędy ma w moim przypadku.

To się nie męcz z upodobnianiem wyglądu do win, a zrób coś oryginalnego, przejrzy sobie http://linux360.pl/forum/showthread.php?tid=12 a na pewno zmienisz zdanie co lepiej wygląda. I pewnie nie bawiłeś się jeszcze ccsm (Compizconfig Settings Manager).

EDIT

Jeżeli szukasz ładnego menu dla gnome to spróbuj mintmenu http://www.ubucentrum.net/2009/08/insta … all-z.html

Chciałbym zrobić też takie fajne menu (przez gnomenu) a także taki dodatkowy pasek http://i36.tinypic.com/qoajb5.png

Taki pasek to Cario, Docky, Gnome Do, avant-window-navigator, ale nie pytaj się mnie który to konkretnie. Przeczytaj mojego edit-a w poście wyżej.

Według mnie to Avant, poznaje po motywie i tej brzydkiej ikonce apletu Terminala.

Co do upiększania systemu to może to się jeszcze przyda upiekszanie-ubuntu-poradnik-dla-poczatkujacych-t259690.html

Pozdrawiam!

a czym uzyskać takie efekty(albo podobne)?

http://lirent.net/wp-content/uploads/2008/07/vista.png

Tak o poszukuje-stylu-ikon-skorki-wygaszacza-etc-t217394-45.html#p2491683

Pozdrawiam!