Emerald - nie reaguje na zmiane thema

Na początek garść informacji: używam openSUSE 11 z KDE4, mam zainstalowane najnowsze stery dla moje grafy Nvidia 7300 Go ,a efekty 3D zapewniają mi AIGLX+Compiz Fusion (Compiz Fusion Icon w autostarcie).

Wszystko śmiga aż miło tylko Emerald spawia mi kłopot. Mianowicie chodzi o to że gdy go uruchomię i wybiorę jakiś theme to nic się nie zmienia a w Compiz Fusion Icon mam ustawione że Windows Decorator :arrow: Emerald. W ogólnych ustawieniach Compiza mam też włączoną wtyczkę Window Decoration a w niej ustawiona przez Compiza komenda emerald --replace. Przed chwilą wyczaiłem że jak wybiorę jakiś them w Emerald a w konsoli wpisze emerald --replace to ruszy,ale zmieniają się tylko obramowania okien a dolny panel już nie, a po ponownym zalogowaniu wszystko jest po staremu.

Czemu nie używasz efektów kwin zamiast compiza?

może zainstaluj Compiz Fusion Icon powinno zadziałac :slight_smile:

tak jest ! najnowsza Compiz Fusion Icon i powinno śmigać :smiley:

Pytaj się mnie a ja Ciebie;P Dopiero od jakiegoś tygodnia mam linuxa więc wiesz. Najwięcej info znalazłem o Compizie więc pewnie dlatego.

Przeciez pisałem że mam zainstalowane Compiz Fusion Icon.

W KDE4 lepszą metodą na “bajerki” są efekty wbudowane w KDE4.

Wyłączasz compiza i w centrum sterowania w wyglądzie masz Desktop Effects…

Mógłbyś dokładniej podać gdzie mogę znaleźć Desktop Effects :?:

Kurde nie mam teraz KDE4

Ale w tym panelu sterowania…

Daj screena z menu to Ci powiem :slight_smile:

Już chyba znalazłem to o co Ci chodziło: Programy :arrow: Programy użytkowe :arrow: Pulpit :arrow: Efekty Pulpitu

Mogę się mylić ale zdaje mi się że Compiz ma o wiele więcej możliwości (wtyczek) niż to co jest zawarte w Efekty Pulpitu, i nie mogę tam znaleźć tego co mnie najbardziej interesuje czyli zmiana thema…