Emerald-problem z aplikacją. Brak belek okien

wiesz co? Z tego, co widze, to chyba tych efektów nie mam, ponieważ przy instalacji compiz fusion wywalił mi jakiś błąd. A gdzie flip 3D? :stuck_out_tongue: Powinien gdzieś być w compiz fusion!

mlzrzut_ekranu5.png

Jest :stuck_out_tongue: , co prawda w drugą stronę ale jest, to jest “Przesuwany Przełączniki Aplikacji”. Co do błędu, jaki błąd?

@up:

Autostart: Dodana opcja compiz, jednak po wpisaniu komendy do instalacji programu:

E: Nie udało się odnaleźć pakietu compiz-icon

próbowałem właczyć tego ompiz icon, jednak to nic nie dało.

Miało być fusion-icon tak jak pisał dragonn, moja pomyłka w nazwie, ponieważ dawno nie używałem Compiza i pisałem z pamięci :slight_smile:

Pozdrawiam!

ale w kodzie podanym przez Was nie ma compiz icon! Więc co mam zmienić z “compiz” na “fusion” ?

Tak :smiley: .

kolego, powiedz mi co mam zamieni w tej linijce kodu aby zadziałała:

sudo apt-get install compiz compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported compizconfig-settings-manager compiz-icon
sudo apt-get install compiz compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported compizconfig-settings-manager fusion-icon

Tak ma być.

sudo apt-get install fusion-icon

A nie wystarczy tyle ? przecież wszystko inne co do compiz jest już zainstalowane

I dodajemy icon do autostartu

Przecież ona działa prawidłowo :o

Doinstaluj tylko fusion-icon, system powiedział, że cała reszta jest już zainstalowan w najnowszej wersji:

sudo apt-get install fusion-icon

EDIT: Adami mnie wyprzedził o 2 minuty :slight_smile:

Pozdrawiam!

dziękuję, już wszystko OK, jednak jestem niepocieszony tym, ze przybyło tylko kilkanaście wtyczek!

PS1. Wiem, ze w berylu był taki efekt minimalizacji, że okienka się “wlewały” do paska. Jednak nie widze tego w compiz fusion… Jest to gdzieś?

PS2. Można doinstalować sobie nowe wtyczki? Jak to zrobić?

PS2. Może ten temat Ci pomoże…

co do tej strony z dodatkowymi wtyczkami zainstalowałem i wykonałem wszystko tak jak tam opisane, i mi wywala błąd:

Makefile:48: *** [ERROR] Compiz not installed. Stop.

To niemożliwe. Teraz mam compiza włączonego, czyli jest zainstalowany.

Zainstaluj compiz-dev, zazwyczaj do komplikacji są potrzebne dodatkowe pakiety z końcówką -dev.

ok, a co do tego drugiego pytania z tymi “wlewającymi” się oknami do paska? W

Filmiku efekt jest przedstawiony w 2.05 minucie tego filmu.

Musisz mieć włączone Animacje i Animations Add-On wchodzisz do Animacje zakładka Animacja minimalizacji klikasz na pierwszą pozycję z listy i dajesz edytuj z listy Efekt minimalizacji wybierasz magiczna lampa, jest to może trochę bo tam jest Beryl, ale możesz się pobawić jeszcze innymi efektami i dla zamknięcia i otwarcia i inne.