Emerald-problem z aplikacją. Brak belek okien

Wiele się już naczytałem i w końcu udało mi sie zainstalowac emeralda oraz dodac do niego kilka skinów. Ok wlączam jednego, póxniej w konsloi emerald - replace, i ok, działa, ale tylko do chwili, kiedy wyłączę konsolę, po tym kiedy ją wyłączę, nie ma w ogóle belek okien, co zrobić, aby cały czas działał emerald i uruchamiał się wraz ze startem systemu?

Dodaj to polecenie (emerald --replace) do sesji aby się uruchamiało po starcie systemu, ewentualnie stwórz aktywator, jeśli chcesz włączać tylko w określonym momencie. Samo polecenie może wpisać w uruchom. A te belki znikają dlatego, że wyłączasz konsolę, która uruchomiła polecenie i to polecenie zostało przerwane.

Tak na marginesie, te belki to paski tytułu.

Pozdrawiam!

Używasz “Menedżer ustawień CompizConfig” jeżeli tak to w opcjach w kategorii efekty znajdź Dekoracje Okna w ustawianiach tej funkcji w rubryce polecenie wpisz zamiast /usr/bin/gtk-window-decorator wpisz emerald --replace

ok dzięki za odpowiedź jednak teraz musze przeinstalowac ubuntu bo z mojej winy zepsulem je :wink: pochrzanilem w necie ale przeinstaluję i będzie git ;-). Temat juz poprawiony.

I może zastosuj Compiz Fusion, bo ( jeśli jestem dobrze poinformowany) Beryl nie jest już rozwijany…

ale… chyba z tego co wiem, to compiz jest juz w ubuntu wbudowany? Ja zainstalowalem sobie menedżer compiza i włączyłęm go w menu efektów i u mnie dziala i jest OK wiec chyba mam compiza, nie instalowałem żadnego beryla.

To co oferuje Ubuntu to jest co najwyżej compiz-core i compiz-gtk, większość wtyczek i tak trzeba doinstalować. Nie śledzę ich rozwoju na bieżąco ale z tego co się orientuję to znów jest teraz tylko Compiz, natomiast Compiz Fusion to teraz tylko zestaw wtyczek do Compiza.

Emerald to dekorator okien i współpracuje nie tylko z Berylem.

Pozdrawiam!

Zgadza się Compiz Fusion to tylko wtyczki do Compiz-a.

więc panowie, jak zainstalować tego compiz fusion? Próbowalem z pewnego poradnika znalezionego w necie, ale pierwszym problemem było to, że po dodaniu repo u update były problemy, później jak dałem usuwanie starego compiza error, i później instalowanie compiz fusion: error. Więc może ktoś mi wytłumaczyć jak to zrobić pod ubu 9.04?

Po co usuwasz compiz, przecież compiz fusion to tylko wtyczki do samego compiza, zainstaluj compiza a pózniej dodaj to repo:

deb http://download.tuxfamily.org/shames/debian-sid/desktopfx/unstable/ ./

Co prawda on jest do Debiana Sid, ale dam głowę że będzie też chodzić pod ubuntu, po dodaniu instalujesz:

compiz-fusion-plugins-extra

compiz-fusion-plugins-main

compiz-fusion-plugins-unsupported

Tylko uwaga, po dodani tego repo w aktualizacjach pokażą cię się do compiz-core i paru innych, nie instaluj ich bo będziesz miał downgrade z compiza 0.8.2 do 0.7.9, po zainstalowani tych wtyczek po prostu wykomentuj tą linkę (daj przed nią #). Ale najpierw sprawdź czy tych pakietów nie ma standardowo w repo Ubuntu.

i juz przy tej wypowiedzi się zatrzymujemy.

Po zapodaniu komendy instalacyjnej, czyli:

sudo apt-get install compiz compizconfig-settings-manager compiz-fusion-*

Wywala mi taki błąd: (najpierw jest masa napisów-postępu instalacji-a na samym koncu jest to):

E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Ale spróbowałem wpisać repo, te co podał kolega wyżej; następnie

sudo apt-get update

Jednak po tym:

W: Błąd GPG: http://download.tuxfamily.org ./ Release: Następujące podpisy nie mogły zostać zweryfikowane z powodu braku klucza publicznego: NO_PUBKEY 73E6B0FAA42A6CF5

W: Należy uruchomić apt-get update aby naprawić te problemy.

Czyli ta linijka dodana nie jest prawidłowa.

A dalszą część postu prosze o konkretne wytłumaczenie co i jak, ponieważ nie rozumiem, co mam zrobić, ale i tak nic by nie działało bez tego repo .

Co do Błąd GPG Stwórz sobie taki skrypt:

#!/bin/bash

#kluczyki 2.0

let err=0 kej=0

usage()

{

echo -e "Wywołanie \nsudo $0 "

}


if [$UID -ne 0]

then

    echo "Musisz być rootem"

let err=1

fi


if [$err = 1]

then

    usage

    exit 8

fi

echo "Działam"

until [! $kej]

do

let key=0


    apt-get update 1>/dev/null 2>/tmp/kluczyki

    kej=`cat /tmp/kluczyki |grep -m 1 NO_PUBKEY |awk '{print $NF}' `


    if [! $kej = 0]; then   

        echo "Przetwarzam klucz $kej"

        gpg -q --keyserver subkeys.pgp.net --recv-keys $kej 2>&1>/dev/null

        gpg -q --armor --export $kej | apt-key add - 2>&1>/dev/null

        let kolejny=1

        echo "Klucz $kej przetworzony"   

fi

done

if ["$kolejny" = 1]; then

echo "Przetworzono wszystkie klucze"

else

echo "Brak kluczy do przetworzenia"

fi

rm /tmp/kluczyki

echo "Żegnam"

exit 0

I zapisz np. jako Klucze, uruchom w terminalu jako sudo:

sudo sh "ścieżka do Klucze"

A co do błędu dpkg:http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=53138http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= … or+code+(1&btnG=Szukaj&lr=&aq=f&oq= Ale ja nie mam pojęcia od czego ten błąd, z tego co wyczytałem spróbuj za pomocą:

sudo apt-get -f install compiz compizconfig-settings-manager compiz-fusion-*

Nie ma sensu dodawać repo z Debiana na dodatek z Sida, zrobi się tylko bałagan a przy pierwszym lepszym apt-get ugrade albo apt-get dist-upgrade system się posypie jak domek z kart. Compiz i wszystkie wtyczki Compiz Fusion są dostępne w standardowych repozytoriach Ubuntu, wystarczy tylko zainstalować:

sudo apt-get install compiz compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported compizconfig-settings-manager compiz-icon

@Dawidd wywal te repozytoria z sources.list od Debiana Sid i zrób:

sudo apt-get update

I instaluj z paczek przeznaczonych dla Ubuntu (patrz parę linijek wyżej), bo zrobisz bałagan i system Ci sie wysypie.

Pozdrawiam!

Dlatego napisałem:

Napisałem że mam sprawdzić bo ja już nie mam ubuntu.

EDIT

Co do tego że do Sid-a Ubuntu bazuje na Sid-zie :smiley: .

On tylko bazuje ale paczki i tak są przeportowane, Ubuntu różni się nieznacznie układem katalogów i kilkoma innymi rzeczami. Ogólnie nie zaleca się zwłaszcza początkującym mieszania systemów, jeśli się nie ma o tym pojęcia. Zaawansowany użytkownik może sobie pozwolić na taką mieszankę, bo to opanuje, a początkujący będzie musiał stawiać system od nowa i będzie się żalił jaki to Linux be a podobno taki stabilny (w sumie prawda jest taka, jaki administrator, taki system :slight_smile: ).

Pozdrawiam!

Akurat z tym masz rację, ale w tym repo jest tylko compiz, raczej nie zrobiło to dużego zamieszania, chociaż przy apt-get dist-upgrade nie wiadomo co by się porobiło.

Zawsze można sobie zrobić backup…chociaż w sumie reinstalacja systemu nie jest taka straszna, jeśli się ma /home oddzielnie, a doinstalowanie paczek nie jest jakimś ogromnym problemem (;

ja już miaem reinstalkę, 2 raz- podziękuję, ale nie skorzystam, zaraz wykonam wasze polecenia i napiszę.

Dodane 20.05.2009 (Śr) 15:44

i liiiipa :slight_smile:

Więc usunąłem linijkę repo z debiana, zrobilem update, następnie wpisałem ten kod co podal kolega roobal,

sudo apt-get install compiz compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported compizconfig-settings-manager compiz-icon

I to mi wywaliło:

dawid@dawid-desktop:~$ sudo apt-get install compiz compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported compizconfig-settings-manager compiz-icon

Czytanie list pakietów... Gotowe

Budowanie drzewa zależności       

Odczyt informacji o stanie... Gotowe

compiz jest już w najnowszej wersji.

compiz-fusion-plugins-main jest już w najnowszej wersji.

compiz-fusion-plugins-extra jest już w najnowszej wersji.

compiz-fusion-plugins-unsupported jest już w najnowszej wersji.

compizconfig-settings-manager jest już w najnowszej wersji.

E: Nie udało się odnaleźć pakietu compiz-icon

Proszę o zmianę tego co jest złe w tym kodzie, dziękuję :slight_smile:

fusion-icon nie compiz-icon, teraz w compizconfig-settings-manager powinien mieć takie efekty:

mlzrzut_ekranu2.png

mlzrzut_ekranu3.png

mlzrzut_ekranu4.png

A do auto startu (u mnie jest to w sesje, nie wiem jak w ubuntu, może programy startowe dodaj takie polecenie:

fusion-icon -f