EMTEC C410 8GB - Uszkodzony firmware

Witam!

 

Pendrive, który posiadam to Emtec USB2.0 C410 8GB

 

Description: [G:]Masowe urządzenie magazynujące USB(2261 PRAM)
Device Type:  Mass Storage Device
 
Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 50mA
 
USB Device ID: VID = 13FE PID = 3E00
 
Device Name: 2261 PRAM
Device Revision: 0110
 
Product Model: 2261 PRAM
Product Revision: 1.00
 
Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-61(PS2261) - F/W 01.03.10 [2011-04-28]
Flash ID code:      98DEA482 - Toshiba TC58NVG6D2HTA00 [MLC-8K]

 

System rozpoznaje go jako 2261 PRAM USB Device i można go uruchomić tylko w tym trybie (poprzez zwarcie odpowiednich styków). Gdy podepnie się go normalnie nic się nie dzieje. Próbowałem programem Phison MPALL wgrać nowy firmware, ale za każdym razem wygląda to tak:

 

ISP - Burner - Pendrive miga przez jakiś czas
ISP - Firmware - tutaj zatrzymuje się na dłuższy czas (ok 3-4 min) i otrzymuję komunikat o błędzie ISP fail! 0x1102

 

Przyznam, że nie bardzo wiem jakiej konkretnie wersji programu, burnera i firmware powinienem użyć. Samą konfigurację ustawiałem raczej intuicyjnie. Dodam jeszcze, że wcześniej pendrive działał jeszcze poprzez normalne podłączenie pod USB lecz był problem z wejściem na partycję lub jej sformatowaniem. Na przykład HP Format Tool wywalał komunikat “There is no media in the specified device.” i pokazywał, że pen ma rozmiar 0MB. Dopiero po, którejś próbie flashowania w MPALL padł tak, że już nie wstał.

No to Pendriva do wyrzucenia, chyba że zależy ci na danych, to możesz się zoorientować gdzie w twojej okolicy odzyskują dane. Lecz z góry mówię że to nie są małe koszty.

 

Pendrive Emtec - miałem kiedyś podobny tylko 16 GB, prędkość zapisu oszałamiające 2MB/s. Odczyt niewiele lepszy. Na przyszłość kupuj markowe pendrive np. Kingston, Corsair, ADATA itp.

Nie zależy mi na danych, które tam są (jeśli są). Chciałem tylko naprawić. Ten model też był super szybki :smiley:

Uwierz mi nie warto się męczyć dla 20 zł, bo gra nie jest warta świeczki, i tak tego nie naprawisz.

Udało mi się wgrać firmware innego urządzenia zmieniając PID. Co prawda ma teraz 5GB zamiast 8 ale przynajmniej działa. Temat uważam za zamknięty.