Emulacja gry w Wine

Witam.

Chciałbym uruchomić warcrafta pod linuxa. Wiem, że jest do tego potrzebny program Wine. Zainstalowałem linuxa Wubi 8.4 i nie wiem czy wogle Wine sie w nim znajduje. Jeśli jest to jak go uruchomić, a jeśli nie ma to skąd go ściągnąć (przez windowsa, bo na linuxie internet nie działa).

  1. Korzystaj z google

  2. Jak łączysz się z internetem? Podaj model karty(modemu) czy co tam używasz

  3. Jeśli już to postawiłeś Ubuntu nie wubi…

  4. Nie wine się raczej nie znajduje (nie pamiętam)

  5. Linuxa odkryjesz z internetem dlatego pkt 2.

Mam Realtek RTL8139 Family ethernet NIC. Z tym Wine zaraz zobaczę.

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=50533

http://www.wowwiki.com/Linux/Wine#Configuration (po angielsku)

A Wine masz chyba domyślnie zainstalowane, a jak nie to:

sudo apt-get install wine

PS: Dla uściślenia: Powinno być Linuksa (przez “ks” i z dużej litery) I nie Wubi 8.4 tylko jak już to Ubuntu 8.04 (.04 to miesiąc - kwiecień).

Zmienione.

Niestety, Wine nie ma. Ściągnąłem więc z internetu, wywaliło mi kilkaset plików i nie wiem co dalej zrobić :frowning: Jak na ten program jestem jeszcze za mało doświadczony, żeby cokolwiek poustawiać.

Gram w Warcraft 3: Frozen Throne. Chciałbym też przetestować Battlefield: Vietnam na Linuksie, ponieważ muszę coś sprawdzić :stuck_out_tongue: . Byłbym wam bardzo wdzięczny za pomoc jak to wszystko posutawiać, ponieważ w internecie poradniki są głównie do WoWa, a i tak mają objętość kilku kartek a4 po angielsku, gdzie b. łatwo się pogubić (jak w moim przypadku).

PS: jak włączyć konsolę Linuksową?

Konsola:

Akcesoria -->> terminal

Po co chcesz grać w gry na Linuksie jak masz windowsa? Zainstalowałeś Linuksa, żeby na nim w gry grać? =D>

Chcę testować na Linuksie wydajność komputera w grach, bo na windowsie coś się muli dziwnie wszystko.

Raczej mało prawdopodobne (aczkolwiek zdarzają się wyjątki), że gry pisane SPECJALNIE na Windowsa będą lepiej działać na Linuksie.

Lepiej sobie napraw Windowsa.

No tak, tylko że naprawiam go już tak 2 lata z pomocą kilku forów i nik nie wie co mu dolega.

Spróbuj zainstalować Warcrafta za pomocą PlayOnLinux

Testowanie gier na ubuntu postawionym na wubi to kiepski pomysł, bo będziesz miał gorszą wydajność.

Jeśli chcesz naprawde grać w warcraft na linuksie to zainstaluj go w dual-boot obok windows, a nie przez wubi.