Emulacja klawiatury z tabletu poprzez USB / dualboot

Dzień dobry,
Mam stary tablet, Navitel T500, oraz laptop z zepsutą klawiaturą. W skrócie, próbowałem wielu sposobów, większość nie działa lub trochę nie rozumiem co tam trzeba zrobić. Tablet udało się zrootować. Chciałbym aby ta emulacja działała wszędzie, czyli w BIOSie oraz wszędzie, gdzie ta klawiatura jest do użytku. Rówież chciałbym, aby po podpięciu tablet był wykrywalny jako jedynie klawiatura, nic imnego. Prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam

Już się na to natknąłem, jednak wersję kernela mam chyba 28. Ileś, i piszą że sprzed 29 trzeba patcha dodać, czego nie rozumiem.

Poszukałem trochę, odkryłem że taką funkcję ma system Kali Nethunter, jednak do tego potrzebowalbym dual boota, ponieważ na tablecie mam licencję na mapy Navitel, którą nie chciałbym stracić. Więc chyba wystarczy jakiś sposób na dual boota tabletu.

W BIOS to tylko klawiatura podpięta przez USB. Dopiero w systemie możesz próbować z wykorzystaniem tabletu jako klawiatury. Najprościej byłoby kupić klawiaturę na USB, chyba że ma być to tablet z jakiegoś konkretnego powodu.

W Kali Nethunterze podobno się da, więc będę po prostu dalej próbować z dual bootem, może się uda.

Aktualizacja z teraz, chciałem spróbować wziąć plik licencji i go przesłać, jednak aplikacja nie działała, więc zresetowalem dane, i chyba usunęło mi licencję… resetowanie do ustawień fabrycznych zachowało, jednak to już nie. Skontaktowałem się z ich pomocą, może się uda przesłać licencję, jak tak to nie mam powodu żeby użyć dual boota, jak nie to też nie trzeba. Jednak poczytalem trochę o tym NetHunterze i odkryłem że tam trzeba coś w kernelu pozmieniać, i trochę tego nie rozumiem, musieli może coś w plikach pozmieniać, mógłby ktoś z większą wiedzą zobaczyć czy dałoby się tą pełną wersję nethuntera mieć z moim tabletem? Navitel T500.

No po prostu trzeba pobrać źródła kernela, zaaplikować patch i skompilować, jest o opisane w sekcji " Compiling kernel", problemem jest procesor w Twoim tablecie, ponoć Mediatek opublikował androidowe źródła…

NetHunter ma NetHunter HID Keyboard Attacks | Kali Linux Documentation tylko najpierw sprawdź czy ktoś go przeportował na procesor w Twoim tablecie, bo tutaj How to Install Kali Nethunter on Mediatek Android Devices nie widzę…

Zadziała to? GitHub - AuroraCoderX/MT6580A-3.18.35-MyA10-Alpha-Test: [Forked] Kernel Source for MT6580 Android N 3.18.35 Wersja Kernela i procesor się zgadza.

Nie rozumiem trochę tego jak mam sprawdzić, mam procesor MT6580, Kernel 3.18.35.

Nie wiem czy kernel z tych źródeł się skompiluje i uruchomi, ale sam kernel to za mało, bo przecież potrzebujesz całego obrazu systemu, a raczej go nie zbudujesz nie mając żadnego doświadczenia.

Żeby w ogóle zacząć trzeba w urządzeniu mieć root-a, odblokowany bootloader i zainstalowane własne recovery np. TWRP potem można eksperymentować z wgrywaniem nieoficjalnych romów.

Co do NetHuntera i wspieranych urządzeń szukaj tu: Kali NetHunter | Kali Linux Documentation

Natomiast sądzę, że jeśli tylko potrzebujesz zastępczej klawiatury do laptopa, to dobrym rozwiązaniem będzie to co zaproponował @Bradlee , czyli zakup zewnętrznej klawiatury na USB, najlepszym rozwiązaniem, będzie wymiana uszkodzonej klawiatury w laptopie. Zarówno android-keyboard-gadget jak i NetHunter HID Keyboard Attacks nie są tym czego oczekujesz.

Roota, odblokowanego bootloadera oraz TWRP mam już od jakiegoś czasu. Nie dałoby się po prostu tego obrazu z pomocą jakiegoś programu zdobyć? Pamiętam że do roota musiałem zdobyć boot.img, ale to chyba za mało.

Można spróbować szukać w Internecie, tyle, że o ile coś znajdziesz, to tak naprawdę nie będziesz wiedział co w nim będzie w środku.

Teraz jeszcze poszukałem, faktycznie nethunter mógłby nie działać bo działania nigdzie nie moge znaleźć, jednak ten usb gadget mysle ze moglby zadziałać. Istnieje gdzieś jakiś poradnik jak to zmodyfikować tego kernela żeby działało?

Na xdaforums.com są poradniki.

Natomiast bez doświadczenia w kompilacji, bez chociażby podstawowej znajomości C, bo czasami patch trzeba dostosować, szczególnie jak jest pod inną wersję kernela niż się kompiluje, zwyczajnie polegniesz.

Nie to żebym zniechęcał, ale moim zdaniem szkoda czasu, jak chcesz używać tabletu już lepiej kupić używany na którym nethunter pójdzie.

Chyba znalazłem coś ciekawego, dla nethuntera jak to można zrobić, tylko dla pewności chciałbym się o 1 rzecz zapytać:

  • Czy to

Ma szansę działać? Nie wiem dokładnie jak to działa, więc wolę się spytać czy to zależy od jedynie procesora i wersji kernela oraz wersji systemu czy również od innych rzeczy, i wtedy musiałbym jakoś ze swojego urządzenia wziąć.

Nie wiem… Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz…