Emulacja srodowiska Windows 7 pod Windows 8

Witam,

przeszedłem ostatnio na Win 8 i nie działaja mi niektóre programy - np. SAP, które działały bezproblemowo pod Win 7.

Pytanko czy jest jakis program który emulowalby Windowsa 7 uruchamiany spod Windowsa 8?

Z gory dzięki za pomoc.

Czy próbowałeś uruchamiać te programy w trybie zgodności z Windows 7 bądź starszymi wersjami?

Emulatora Windows 7 nie ma, jedyne co mogę polecić to skorzystanie z maszyny wirtualnej (VMware Player lub VirtualBox).

Dzieki za podpowiedz. Niestety nie znalazlem w WIN 8 uruchamiania w trybie zgodnosci.

Maszyny tez nie pomogly…

Chyba czeka mnie reinstalacja WIN 7

Prawym na pliku EXE albo skrócie, zakładka kompatybilność i masz możliwość włączenia trybu zgodności ze starszymi systemami.

gdzie dokładnie znajdę tą zakładkę kompatybilności ? też to chce zmienić , bo mi gry nie wchodzą. pilne , z góry dziękuje za podpowiedź.

Przecież mktos wyjaśnił to tak jasno, że już bardziej się nie da. Otwierasz właściwości pliku exe aplikacji i zakładka zgodność jest u góry.

Identycznie jak w Windows 7. Polecam jeszcze poczytać więcej na ten temat.

dhgsdfsjk.png

Zainstaluj sobie VMWare, lu VirtualBox. To są programy, które są emulatorami komputera i można na nich zainstalować dowolny OS(nawet DOS, czy Windowsa 1.0) i pracować na nim tak jakbyś siedział przy prawdziwym komputerze.