Emulacja windowsa na linux mandriva

witam zwracam się do was z prośbą jak zrobić takie coś jak na tym filmiku.

link

http://pl.youtube.com/watch?v=CrBF8-1z3 … re=related

z góry dziękuje

To jest łindołs odpalony na maszynie wirtualnej.

na virtualboxie

Lepiej emulować na VMWare.

Ja zrobiłem tak - przed reinstalacją sypiącego się już systemu ściągnąłem sobie VMWare Workstation trial (trzeba podać emaila by przysłali seriala), zainstalowałem Windowsa XP pod wirtualnym komputerem, aktywowało się jakimś cudem (ten Windows był stary, z już nieistniejącego już komputera, ale Microsoft dostał kiedyś za niego kasę więc niech nie płaczą, nie mam wyrzutów sumienia :stuck_out_tongue: ).

Obraz skompresowałem w formacie zip (zajęło poniżej 800MB !), zgrałem kopię na przenośny dysk czy tam jakąś płytę.

Teraz jaki bym nie zainstalował system operacyjny (Windows, Linux), to doinstaluję darmowego VMWare Playera (jest też w formacie rpm dla Mandrivy/Fedory itd. - uwaga! nie umożliwia tworzenia maszyn tylko ich uruchamianie) i mogę odpalić swojego Windowsa. Mam go juz na zawsze 8)

Pójdzie na nim wszystko prócz nowszych gier.

Po zrobieniu kopii wirtualnego Windowsa (skompresowaniu do zipa) uruchomiłem wirtualną maszynę, zainstalowalem i aktywowałem Office, tak na wszelki wypadek i mam dwie wersje wirtualnego Windowsa do wyboru.

Pod VMWare Playera są dostępne do pobrania obrazy innych systemów: linuksów, unixów itd.

W przypadku Windowsa nie wiem co się stanie, jak zainstaluje się dwie kopie (na komputerze i wirtualnej maszynie) jednym serialem, czy nie byłoby problemów z ponowną aktywacją po reinstalacji na głownym komputerze i czy Microsoft nie wykryje, że są uruchomione jednocześnie dwie kopie. Więc przestrzegam, żeby się nie okazało iż zablokowali seriala i wyskoczy napis o pirackim Windowsie.

dziękuje wszystkim za odpowiedzi skorzystałem z virtualbox