Emulator drukarki igłowej do laserowej

Witam

Potrzebuję darmowego programu, który będzie emulował na porcie LPT2 drukarkę igłową a następnie wysyłał wydruk do drukarki laserowej. Znalazłem taki program https://www.printfil.com/edown.htm ale jest on shareware i wyrzuca w czasie drukowanie nie potrzebne komunikaty na pulpicie, znajdzie się coś darmowego?

Pozdrawiam

Rozumie, że chodzi CI o jakiś stary program, który nie obsługuje drukarek USB tylko igłowe.

Pod Windows z tego, co znalazłem to można zmapować drukarkę USB udostępnioną w sieci pod port LPT2.

Zmapować możesz tak:
net user LPT2: \\nazwa_komputera\nazwa_drukarki /P:yes

1 polubienie

Właśnie coś takiego robiłem, ale program wysyła kody dla drukarki igłowej więc drukuje ale puste strony :joy:
Ogólnie problem rozwiązałem drukowanie do pliku + program (winprint), który parsuje plik dla drukarki igłowej i wypluwa dla zwykłej :grinning:

1 polubienie

Sterowniki drukarki USB trzeba zmienić na Generic/Text Only (ze standardowych sterowników wybieranych z listy w Windows) to powinno drukować poprawnie :slight_smile:
Jest potrzebny tak zwany tryb RAW druku. Wtedy kody nie będą interpretowane jako np. nowa strona itp.

1 polubienie

Program pamięta jeszcze czasy moich pampersów, do wyboru masz modele drukarek, albo wydruk do pliku :smiley:Najważniejsze, że wszystko poprawnie działa :wink: