Emulator Mame jak zapisać stan gry

Czy ktoś wie jak zapisać stan gry w emulatorze Mame gdyż, gdy zapisuje standardowo (shift+f7), to po odczytaniu stanu gry otrzymuje komunikat (błąd odczytu pliku)

Nie wszystkie gry w MAME są obsługiwane info masz zawsze na pierwszym screenie po załadowaniu ROM`a. Rozumiem że przy odczycie wskazujesz ten sam slot to przy zapisie? Pamiętaj też że przy zmianach w kodzie danego drivera czasem jest niemożliwe odczytanie starego savestate (nie wiem jak jest u ciebie bo nie mam polskiego tłumaczenia do GUI i nie wiem jak komunikat o błędzie przetłumaczyli z angielskiego).

Na pierwszym screenie nie ma żadnych informacji tak przy odczycie wskazuje ten sam slot.Komunikat, jaki otrzymuje w angielskiej wersji, to (is not valid save state file for game)

Spróbuj na innym tytule najpierw zapisać potem odczytać. Jeśli działa możliwe że zapisałeś savestate na starszej wersji mame a próbujesz odczytać na nowszej (na której nastąpiły zmiany w driverze). Możesz spróbować ściągnąć starszą wersję, podmienić nowszą i spróbować z tym danym tytułem. Przy okazji z jakiego klona MAME korzystasz?

Testowałem zapis na wielu pozycjach około 20-30 grach.Gry próbowałem odczytać na tej samej wersji, na której nagrywałem, a także na starszych.Emulatory z jakich korzystam, to MAME 0.122u1 dec 24 2007 0.119 sep 14.2007.

Rozumiem że na każdej to samo? Zacznijmy od tego że korzystasz z bardzo starych wersji MAME i na dzień dobry proponuję aktualizację (najnowsza to 0.151), po drugie pisząc KLONa mam na myśli jaka wersja okienkowa z GUI (jest ich przynajmniej kilka). Zajrzyj na http://emu.makii.pl/ masz wrzucone najnowsze wersje okienkowe (download masz bez rejestracji oczywiście, do tego FAQ dla MAME, z którym warto się zapoznać), ja polecam ci ze swojej strony MameUiFX z którego sam również korzystam. Pamiętaj że romsety są aktualizowane na bieżąco i prawdopodobnie będziesz musiał dociągnąć częściowo nieaktualne romy.

Tak na każdej wersji jest to samo wiem ze, to stare wersję, ale na najnowszej wersji MAME mam całe 5 gier na tych starych mam 6000 parę.Te wersje, które posiadam, to Mame32+.

Dziwna sprawa, tym bardziej do obczajenia na odległość. U mnie nigdy nie zdarzyło się aby savestate nie działało (poza przykładem z różnymi wersjami). Może spróbuj wykasować pliki mame.ini i odpalić emu na świeżo (na dzień dobry nie ustawiaj directories innych niż do roms jeśli ROM`y masz w innym folderze niż ten z emu).

Najlepsze że nie mam pliku mame.ini :slight_smile:

Powinien gdzieś leżeć. Albo w głównym albo w katalogu ini albo ten klon nadaje własną nazwę plikowi ini (Mame32+.ini), ewentualnie szukaj gui.ini itp. Przeszukaj też partycję systemową (całe dokuments and settings).

Przeszukałem cały komputer i ummie nie pojawia się plik INI.

Wiesz co szkoda czasu na podchody, zaciągnij MameUIFX z linka który ci zapodałem, wrzuć mu z jedną grę do folderu roms (coś co nie potrzebuje BIOSów np: space invader czy podobne) odpal grę i sprawdź czy działa. Widzę ze ten klon został dawno porzucony i nie jest rozwijany (ja go zresztą nawet nie pamiętam, nigdy z niego nie korzystałem). W końcu nie wiadomo czy to wina emu czy klona czy czegoś innego.

Mam taki sam komunikat przy grze ( space invader Taito/Logitec 1978) a wiadomy komunikat to (is not valid save state file for game)

Na MameUIfx ?

Tak na MameUIfx chyba MAMA mnie nie lubi :wink: