Emulatory

(Rafal Sli) #1

Pytanie do obeznanych.

Chce odpalić grę, która ukazała sie na dwóch konsolach - PSP i PS2 (Silent Hill Zero). Emulator na którą platformę lepiej sobie poradzi z tym zadaniem?

(Gremski) #2

ps2 ale musisz miec niezly sprzet zciagasz pcsx2 svn z najnowszymi pluginami ustawiasz odpowiednio (duzo instrukcji w internecie) i pewnie ci pojdzie na pelnej predkosci (ale wymagana jest dobra grafika i minimum core 2 duo)

(Onimusza666) #3

Oczywiście jeżeli ta gra zadziała na emulatorze-bo nie każda działa -z moich 34gier na ps.2 działa tylko 2gry-a działają tak że nie da się grać. :stuck_out_tongue:

(JNJN) #4

Nie krzycz, popraw temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Gremski) #5

No tak masz racje jeszcze nie wszystko działa ale powiedzmy sobie szczerze emulatora psp w zasadzie to nie ma nie licząc developa który mają firmy i jakoś nikt się nie kwapi go wykraść i umieścić w necie

(Toffik325) #6

A moja rada ro nie bawić się w emulatory. Większość gier ma artefakty, zamula, błędy. Tak naprawdę nie ma emulatora, który byłby zdolny uruchomić grę na PC z taką samą prędkością, jakością jak na PS2. Nie warto się w to bawić.

(kijek) #7

Na forum było już kilka razy o tym. Emulator PSP istnieje (napisany w języku Java), PS2 także. Lecz nie będzie to działało dobrze, ponieważ konsola PS2 posiada procesor 128bitowy, a w komputerze masz maksymalnie 64bit. Poza tym gra na emulatorze to nie to samo co na konsoli.

(Rafal Sli) #8

Mhmm. Ja jednak zaryzykuje. Niebawem dorwę sie do HD4830, więc moze nie będzie aż tak tragicznie.

A co myślicie o emulatorze Gamecuba- Dolphin? Mam chrapkę na remake Resident Evila wydanego na tej maszynce. Jakieś odczucia związane z użytkowaniem delfinka, Panowie?

(kijek) #9

Ale co Ci da ta karta, jeżeli to o procesor chodzi?

(Rafal Sli) #10

Z tego co widzialem na yt, niektórym osobom spokojnie udaje sie uzyskać na C2D 50-60fpsów. Nie sądze więc żeby trzy jajeczny procesor odstawał jakoś specjalnie od tych wyników.

(Gremski) #11

ale dziwy piszecie. Na konsoli gra się inaczej bzdura. Podłącz sobie pada odpal pcsx (PS1) i masz to samo co playstation. To samo się tyczy innych konsol. Emu PS2 u mnie na pełnej prędkości chodził kingdom hearts, disgaea i pare innych tytułów. TO tylko kwestia czasu i będzie można się cieszyć ps2 na piecu. co do Dolphina to raczej nic z tego emulator ten stoi w miejscu z tego co wiem i praktycznie nic nie odpala. Ten emulator psp w java odpala raptem dwa tytuły wiec narazie nie biorę go pod uwagę (że nie wspomne o prędkości).