eMule a format dysku!

(Rwasowski) #1

Witam, jestem mułem jeśli chodzi o osiołka :stuck_out_tongue: Tzn obsługa to raczej nie jest żaden wielki problem - używam go niby dośc długo, ale w tym czasie jeszcze nie robiłem formata dysku (który akurat mam w planie) i mam pytanie w związku z tym. Czy powinienem zachować jakieś pliki z folderu eMule (tudzież cały folder; mod Plus v1.1g) żeby zachować high id jakie sobie wyrobiłem i liste serwerów?

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź bo chcialem dziś, max jutro robić formata póki mam chwiel wolnego czasu.

(Szymszejdi) #2

Jeżeli zainstalujesz po formacie tą samą wersję muła to jak najbardziej zostaw cały katalog, po formacie zainstaluj muła a potem podmień katalog, powinieneś mieć wszystkie serwery które do tej pory "nazbierałeś" oraz będziesz mógł dokończyć zciąganie plików jeżeli jakieś jeszcze Ci zostały.

(Farall) #3

highid to akurat się nie "wyrabia", zależy ono od rodzaju połączenia z internetem jakie masz. Jeśli miałeś highid i nie zainstalujesz jakiegoś firewalla który ci emula przyblokuje to będziesz miał je dalej. Ale wracając do pytania - warto zachować cały katalog emula, on nie wymaga instalacji, odpalisz po prostu plik .exe z dowolnego miejsca i będzie działać. To co przez to zachowasz to kredyty jakie zgromadziłeś w trakcie użytkowania osła więc nie będziesz zbyt długo czekał w kolejkach na pliki. Czytałem gdzieś że to jest przechowywane w jkichs konkretnych plikach w folderze emule ale nie pamietam jakich :slight_smile: Ja zawsze zostawiam cały folder i jest ok.

(Rksi) #4

dla pewności możeszs sobie zachować cały katalog emule, za adresy odpowiada konkretny plik o nazwie coś z adres i list, poszukj w katalogu

o kredytach poczytaj na stronach o emule tam dokładnie opisany jest sposób przypisywania kredytów - z tego co pamiętam aby ograniczyć oszustwa zapisywane są na kompach z którymi prowadzisz wymianę plików ale nie pamiętam w jaki sposób uwierzytalniają się te dane dla konkretengo kompa

(Rwasowski) #5

ok, to po prostu zachowam sobie cały katalog.. sory za te niektóre lamerskie określenia, ale nie ogarniam jeszcze zasad funkcjonowania tej sieci, stąd takie przypały ;]

(El Presidento) #6

Najlepiej i najkorzystniej zachować cały katalog i wskazać miejsze do instlacji i podminić pliki ale nie jest to konieczne mozna tylko kilka z nich.

Kolejna sprawa to High ID format nic tutaj nie zmieni jezeli ustawienia (Odblokowane porty) pozostaną to nic sie nie zmieni.

Nie zapomnij po formacie odblokować programu w firewall.

(Farall) #7

Zenek Rolnik - coś straszne lagi masz dziś przy połączeniu z forum... :mrgreen: