eMule a format dysku!

Witam, jestem mułem jeśli chodzi o osiołka :stuck_out_tongue: Tzn obsługa to raczej nie jest żaden wielki problem - używam go niby dośc długo, ale w tym czasie jeszcze nie robiłem formata dysku (który akurat mam w planie) i mam pytanie w związku z tym. Czy powinienem zachować jakieś pliki z folderu eMule (tudzież cały folder; mod Plus v1.1g) żeby zachować high id jakie sobie wyrobiłem i liste serwerów?

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź bo chcialem dziś, max jutro robić formata póki mam chwiel wolnego czasu.

Jeżeli zainstalujesz po formacie tą samą wersję muła to jak najbardziej zostaw cały katalog, po formacie zainstaluj muła a potem podmień katalog, powinieneś mieć wszystkie serwery które do tej pory “nazbierałeś” oraz będziesz mógł dokończyć zciąganie plików jeżeli jakieś jeszcze Ci zostały.

highid to akurat się nie “wyrabia”, zależy ono od rodzaju połączenia z internetem jakie masz. Jeśli miałeś highid i nie zainstalujesz jakiegoś firewalla który ci emula przyblokuje to będziesz miał je dalej. Ale wracając do pytania - warto zachować cały katalog emula, on nie wymaga instalacji, odpalisz po prostu plik .exe z dowolnego miejsca i będzie działać. To co przez to zachowasz to kredyty jakie zgromadziłeś w trakcie użytkowania osła więc nie będziesz zbyt długo czekał w kolejkach na pliki. Czytałem gdzieś że to jest przechowywane w jkichs konkretnych plikach w folderze emule ale nie pamietam jakich :slight_smile: Ja zawsze zostawiam cały folder i jest ok.

dla pewności możeszs sobie zachować cały katalog emule, za adresy odpowiada konkretny plik o nazwie coś z adres i list, poszukj w katalogu

o kredytach poczytaj na stronach o emule tam dokładnie opisany jest sposób przypisywania kredytów - z tego co pamiętam aby ograniczyć oszustwa zapisywane są na kompach z którymi prowadzisz wymianę plików ale nie pamiętam w jaki sposób uwierzytalniają się te dane dla konkretengo kompa

ok, to po prostu zachowam sobie cały katalog… sory za te niektóre lamerskie określenia, ale nie ogarniam jeszcze zasad funkcjonowania tej sieci, stąd takie przypały ;]

Najlepiej i najkorzystniej zachować cały katalog i wskazać miejsze do instlacji i podminić pliki ale nie jest to konieczne mozna tylko kilka z nich.

Kolejna sprawa to High ID format nic tutaj nie zmieni jezeli ustawienia (Odblokowane porty) pozostaną to nic sie nie zmieni.

Nie zapomnij po formacie odblokować programu w firewall.

Zenek Rolnik - coś straszne lagi masz dziś przy połączeniu z forum… :mrgreen: