Emule i znikajace pliki

Witam serdecznie otóz ściągałem sobie pewien film w dwóch

częściach. Gdy obie częsci doszły do 50% nie kontrolowałem dalszej

cześci ściągania tylko grzecznie położyłem sie spać. Jakież

było moje zdziwienie gdy rano spogladam na transfer a pierwsza cześc

filmu ma 80% natomiast druga znikła całkowicie .Zawsze jak coś

ściągłem to zostawało na zielono i napis 100% a tu nic. Proszę o

pomoc . Sorry jesli to nie ta grupa

Prawdopodobnie wystąpił błąd w zapisie pliku xxx.part.met. Plik ten odpowiada za magazynowanie informacji o tym ile i które części pliku zostały już pobrane.

Jest kilka sposobów dzięki którym można sobie z tym poradzić , z braku czasu opisze te najprostsze.

Na początek należy sprawdzić jaki numer pliku .part.met ma plik który zniknął. Najłatwiej będzie otworzyć plik downloads.txt gdzie są nazwy pobieranych plików , ich linki i numery(na wszelki wypadek skopiuj link - może być potrzebny później !). Jeśli nie będzie tam poszukiwanego pliku , trzeba porównać pliki z listy pobierania emule ( trzymając nad tytułem przez chwilę kursor - w okienku pojawi się wtedy numer .part danego pliku - po sprawdzeniu wszystkich szukaj w katalagu emule/temp plik z numerem którego nie było wśród sprawdzanych.

Po zidentyfikowaniu o który plik chodzi , przechodzimy do odzyskiwania.

Na początek warto spróbować opcji import plików w narzędziach i wskazać na folder temp. Jeśli to nie pomoże , poszukaj w folderze temp pliku .part.met i part.met.bak o odpowiednim numerze. Następnie przenieś plik xxx.part.met do innego folderu , a plikowi xxx.part.met.bak , zmień nazwę obcinając końcówkę .bak ,potem restart emule.

Jeśli również to nie pomoże możesz spróbować naprawy pliku .part.met programami Donkeydoctor bądź Metfileregenerator

Jest jeszcze jeden sposób ale już nie starczy mi czasu na jego opisanie ,wrócę do tematu wieczorem.

Pozdrawiam