eMule - jak mieć wysokie ID?

Witam i proszę o radę. W programie eMule mam niskie (Low) ID. Co mam zrobić, aby mieć wysokie ID i lepszy dostęp do plików? Korzystam z sieci sąsiedzkiej w bloku oraz z routera bezprzewodowego. Mój system operacyjny to Vista. Czy to coś w ustawieniach programu? Generalnie mam problem z właściwymi ustawieniami, bo opcje są dość pogmatwane. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Słyszałem że eMule działają na takiej zasadzie że im więcej plików sie udostępnia tym lepsze jest ID ale nie jestem pewien…

Ja POlecAm tobie program ARES też działa na zasadzie P2P jest świetny… jest chyba nawet w portalu

Żeby mieć High ID trzeba mieć publiczny adres IP.

bzdura.

A skoro łączysz się z internetem poprzez sieć sąsiedzką i w dodatku za pośrednictwem routera… takowego nie masz. Spróbuj wytunelować pewne porty w ustawieniach routera, może to coś pomoże :slight_smile:

W routerze wystarczy w ustawieniach firewall wyłączyć opcje blokowania/filtrowania połączeń z nieznanych ip ;] ale pewnie w samej sieci nie masz publicznego numeru ip ale możesz próbować ;]

Jak nie masz jak masz. Sam korzystam z routera, trzeba tylko w ustawieniach routera przkierować na konkretny komputer (o ile ma dostęp do konfiguracji routera).

Nie ma, gdyby miał to miałby High ID, dopiero po wytunelowaniu portów będzie je miał, znam ten przykład z własnego doświaczenia:) Ten temat może okazać się pomocny w zaistniałej sytuacji :slight_smile: