eMule - kolor stanu pobierania

(Jason X) #1

W eMule w menu "Transfery" znajduje się zakładka "Stan pobierania'. Znajdują się tu paski pobierania. Mają one różne kolory uzależnione prawdopodobnie od ilości źródeł pliku, informujące o tym, że plik się już ściągnął itp. Wie ktoś może co to oznacza, gdy pasek ma kolor żółto-czarny (ukośne żólte paski na czarnym tle)?

(Daro U) #2

kolor żółty - to co jest aktualnie pobierane

kolor czarny - to co już program ściągnął

(Kojot) #3

i jeszcze kilka kolorów:

czerwony - niedostępna część pliku lub jeśli cały pasek to niedostępny cały plik

niebieski - czeka w kolejce do ściągnięcia (im ciemniej niebieski tym więcej źródeł, np. granatowy jest ok, a jasnoniebieski niebardzo :P) :slight_smile:

(Cancel) #4

Na dysku docelowym zabraklo miejsca.

(boczi) #5

Wrzuciłem na serwer polski help do eMule'a:

http://kb007.w.interia.pl/emule.zip

Jest tam właśnie m.in opis kolorów pasków.

Plik wrzuca się po prostu do katalogu eMule.

Inne wyrzućmy. Po przyciśnięciu F1 ukaże się polski help.

Help pobrany z jakiejś strony, której teraz nie mogę odnaleźć.

Help trochę do starej wersji, ale aktualny.

(Jason X) #6

No właśnie. To chyba to. Kiedyś miałem też inny problem. Pasek stanu był zielony - czyli plik się ściągnął. Ale gdy wciskałem "Wyczyść ukończone" eMule nie usuwał tego ukończonego pliku z listy pobranych. Tak jakby nie mógł zapisać go na dysku (a miejsce na dysku było).

(Kojot) #7

Być może folder Temp (tymczasowy, czyli taki gdzie przechowywany jest aktualnie ściągany plik, ale jeszcze nie do końca ściągnięty) masz ustawiony na jednym z dysków na którym jest miejsce,

natomiast folder Incoming (czyli folder do którego są przenoszone z katalogu Temp pliki już pobrane) ustawiony masz na innym dysku, na którym nie masz miejsca.

W takim przypadku Emule nie może przenieść ściągniętego pliku z katalogu Temp do Incoming.

Sprawdź konfiguracje w: Ustawienia -> Foldery i tam wybierasz ściężkę dla Pobrane pliki (czyli Incoming) i Tymczasowe pliki (czyli Temp).

(Jason X) #8

Nie korzystam z Folderu Incoming, bo stworzyłem oddzielny folder do sćiągniętych plików. Ten folder oraz Temp mam na tym samym dysku. Zostało mi 6GB wolnego miejsca. Na szczęście problem już znikł sam.