Emule Low ID High ID

Witam w emule gdy podlacze sie do jakiegos serwera zazwyczaj mam Low ID (mam neo 512 ) . Czym sie rożni Low ID od High ID czy w moim przypadku da rade ustawic High ID , i czy w emule udostepnia sie tez pliki i czym ich wiecej tym szybciej sie sciagaja pliki

coś masz skopane bo na Neo (jeden komputer żadnych routerów i innych badziewi) musisz mieć HighID :slight_smile:

setki razy przerabiane - szukajka się kładnia, słowa kluczowe sam sobie podałeś :lol:

trzeba udostępniać :slight_smile: pasożyty muszą dłuuuuuugo czekać na swoją kolej :slight_smile:

własnie oto chodzi że jestem połaczony przez router na 2 uzytkownikow. Gdzie jest opcja w emule gdzie sie udowstepnia pliki czy wogle taka jest.

w tym ci nie pomogę bo się na tym nie znam :lol:

Ustawienia --> Foldery

no ja ci odpowiem na to pytanie bo sam tego doświadczyłem tez miałem LOW iD ale to sprawa o publiczne Ip lub porty jezeli porty to nie masz ich udostepnionych i moze byc teztak ze firewal jest na seriwe z którego masz neta na neo jest chyba dynamiczy ip wiec to beda porty spróbuj poprosic admina zeby ci je udostepnił aa co do udostepniania plików to nawet jak udostpnijsz wiecej to szubciej i tak sciagac nie bedziesz

tu masz przykłady czemu ID jest niskie

Dlaczego dostaję low ID?

eMule będzie działał w pełni jeśli poniższe porty są otwarte na połączenia z zewnątrz

• 4662 TCP (low ID na serwerze)

• 4672 UDP (Kademila firewalled)

• 4711 TCP (no Webinterface accessible)

Jest kilka przyczyn z których te porty mogą być blokowane:

• Firewall - także wbudowany w Windows XP. (WinXP SP2 domyślnie go uaktywnia!)

• Routery

• Dialery niektórych dostawców internetu

• Programy dzielące łącze / routery programowe

• Sieci z jakąkolwiek formą NAT

• Porty blokowane przez dostawców Internetu

Sprawdź używane przez Ciebie programy i sprzęt, czy nie pełnią funkcji firewalla lub routera i skonfiguruj je odpowiednio, zezwalając na przychodzące połączenia na wspomniane porty. Możesz także spróbować użyć innych portów jak 6666, 80, 20.

Więcej informacji w dziale Porty, Firewalle i Routery.

a masz zainstalowany SP

Miałem low ID a jak go zainstalowałem to pokazał mi się komunikat czy mam odblokować porty tak zrobiłem i teraz mam high ID

to co napisałes to tez prawda ale po czesci

???

Zalezy co masz na mysli…bo jak wystawiasz wiecej plikow krocej czekasz w kolejce :twisted:

Jeśli chcesz mieć większą ilość serwerów itd… ztuninguj sobie osiołka.

eMule 0.45b + MorphXT chodzi aż miło… bynajmniej mi :smiley:

nie bede sie z wami sprzeczał ja wiem swoje bo siedze juz w nim od długiego czasu i zeby na nim zjadłem ale kazdy ma inne zadnie trzeba to sznowac najlepiej jak ten ktos sam sobie by pocztyał na necie a w koncu tu jestesmy zeby pomagac

mam LOW ID i chce HIGH ID. Jak mam to zrobić.Czy to ma związek z tym, że mam łącze radiowe.Gdy zaczynam ściągać jakiś plik po chwili przestaje.

Bo inni ludzie też ściągają.

Tak. Prawdopodobnie tak. Masz zablokowane porty. Sprawdź jeszcze w firewallu, czy eMule wszędzie poodblokowywałeś (o ile firewalla masz). Zadzwoń do providera.

ja mam radiówke i miałem porty otware tylko była konsekwencja publika i wszystko gra mam HigH ID to bedzie publij jak radiówka

co mam zrobić aby test port powiódł się pomyślnie

mieć zewnętrzne IP - czyli otawrte wszystkie porty do komunikacji peer2peer :slight_smile:

jedna rada: porozmawiać z dostawcą internetu albo o odblokowanie portów albo o wykupienie zewnętrznego IP ;]

zainstalowałem eDonkey 2000 i jest OK.Gdy ściągam w nim kilka plików na raz to ściąga się wolniej?

Wiesz wszystko zależy od przepustowości twojego łącza, jesli nie jest za szybkie to radziłbm jednak nie przesadzać (ok3naraz) ale jesli jest szybkie to śmiało możesz dać wiecej plików naraz. Przynajmniej na bierząco będzie sie cos sciagać, przestaoje(zwiazane z czekaniem w kolejce) beda mniejsze ale wolniej bedzie ściagało.

Musisz sam przetestowć najlepiej

Spokojnie;-)

dajcie mi jakąś stronę z pomocą do eDonkey 2000. Chcę się dowiedzieć najważniejsze rzeczy o tym programie

Proponowałbym Ci przesiadke na program eMule 0.45b działający na tej samej zasadzie.

eDonkey ma spyware.

w emule mam LOW ID i gdy zaczynam ściągać jakiś plik to zaraz przestaje