eMule part.met

(boczi) #1

Witam. Dziś, w pewnym momencie, zawiesił mi się komputer. Byłem wmuszony do resetu. Mam Win XP. Gdy komputer się włączał, normalnie włączyło się skanowanie jak po resecie. Parę plików zostało obciętych, w tym plik .PART z eMule. Znajduje się on w folderze Temp eMule'a. Był to ściągany przez mnie plik z tego właśnie programy. Po włączeniu eMule'a, okazało się, że tego pliku tam nie ma. Jak przywrocić ściągany plik tak, aby był z powrotem w eMule? Słyszałem, że są takie programy, ale nie pamiętam już gdzie to słyszałem i jak te programy się nazywqały. Proszę o pomoc. :frowning:

(system) #2

Drobna rada:

Jak coś ściągasz w eMule i ci się komp zawiesi to nie pozwól na sprawdzenie dysku. eMule po uruchomieniu wykona "hash" i plik można dalej ściągać

(Cichytg) #3

jhak pamietam to nazywal sie donkey doctor ale niejestem pewien sluzy on do przywracania uraaconych plikow bylo juz o tym na forum sam zadawalm pytanie jak odzyskac utracony plik w emule bo mi zniknelo wielszosc plikow i sa nadal w katalogu temp al niechce mi sie ich odzyskiwac wiec czekam az sciagnie sie mi to co mam w emule i to co bedzie w katalogu temp te pozostalosci to usune bo zajmuja niepotrzebnie miejsce

pozdro

ps.:niejestem pewien czy program sie tk nzywa do odzyskiwania plikow musisz poszukac na forum bo byllo juz o tym

(boczi) #4

Dzięki Killer za radę. Przyda się. :slight_smile: I właśnie ten plik, który znikł mi z eMule, znajduje się teraz w eMule/Temp i mogę go podejrzeć np. windows media player. (jest to plik filmowy). Tylko chcę go ponownie wrzucić do muła. Spróbuję znaleźć tego progsa, o którym mówiłeś, dzidzej. Jak coś znajdę, dam znać. Jak macie linka do niego, zapodajcie. Piszcie też jak macie jeszcze jakieś pomysły jak odzyskac ten plik.

(Krzysiek21) #5

donkeydoctor on jest do odzywskiwania utraconych lub zepsutych plików.

I wyłącz w WIN scandiska,bo tylko psuje robotę..........

Cytat z osioła:

1. Ściągamy program DonkeyDoctor

2. Zaczynamy ściągać raz jeszcze pliczek, który zasysaliśmy, ale straciliśmy xxx.part.met. Ściągamy dotąd, az eMul utworzy nowy yyy.part i yyy.part.met (nie jestem pewny czy potrzebujemy kilka bajtów czy trzeba zasać jeden cały kawałek pliku (full chunk))

3. Kasujemy yyy.part i zmieniamy nazwę z xxx.part na yyy.part

4. Odpalamy DonkeyDoctor i ustawiamy odpowiednie ścieżmki dostępu do katalogów eDonkey/eMule

5. Klikamy "Test .met" i wybieramy plik yyy.part.met

6. DonkeyDoctor sprawdzi plik i spyta czy naprawić yyy.part.met -> wybieramy YES

7. Odpalamy eDonkey/eMule I ściągamy dalej. Aha uszkodzony xxx.part.met należy usunąć

P.S: Adresu stronki nie podaje ze względu na to że znajduja się tam linki do plików............wiecie jakich.......... :lol:

Więc moderator napewno by link usunął,jak coś to adres stronki mogę podać na emaila bądz PW.

(boczi) #6

Hmm.. sam powiedziałeś, że to cytat z... :lol: Ale wydaje mi się, że ta stronka jest legalna. Jest przeanaczona dla osób, które posiadają legalne wersje plików, które chcą ściągnąć jako kopię zapasową... :stuck_out_tongue: :smiley: Popróbuję z tym doktorem,poszukam go, jak coś mi się uda zrobić, napiszę. Jak się wyłącza ScanDisca w WinXp?

Piszcie jeszcze, jak mi pomóc, możecie zapodać też linka do DonkeyDoctora. Pozdro :smiley:

(system) #7

Ten program jest do ściągnięcia na eMule :smiley:

(boczi) #8

Dzięki, już go mam. Może się uda przywrócić ten film... :slight_smile:

Hurra! Wszystko odzyskane! Odzyskałem wszystko, czyli aż 634 MB! Dzięki Wam wszystkim za pomoc! Odzyskałem wszystko Donkeydoctorem. Jeszcze raz dzieki. :slight_smile:

(Krzysiek21) #9

no to good,a co do scandiska w WINXP to niesety nie wiem ja mam WIN98....:frowning:

Edycja:

Polecam ci jeszcze ipfilter.dat sciąg go sobie z osiołka,a pozniej daj do katalogu config,to jest spis niechcianych adresów IP które jak bedą chciały sciagać od ciebie to zostana zabanowane automatycznie........z tych adresów łaczą sie takie organizacje jak RIAA,MPAA i inne.....

(boczi) #10

Dzięki za radę... :smiley: A czy to jest legalne? :> :smiley:

(Krzysiek21) #11

tzn co jest legalne,bo nie wiem o co ci chodzi...??

(boczi) #12

Blokowanie tych adresów.. żeby cię nie namierzyli... ;]

(Krzysiek21) #13

to jest wręcz wskazane abyś pewnego dnia nie zobaczył przed soba po otwarciu w drzwiach pana z plakietą FBI lub RIAA........ :slight_smile:

Żartuje oczywiscie,prawdpoodbieństwo,że akurat do ciebie przyjdą jest takie jak........hmyyyy nawet nie ma do czego porównać,no ale lepiej zapobiegać niż leczyć,nie...?? :slight_smile:

(boczi) #14

No w sumie lepiej zapobiegać... :slight_smile: Chyba, że nie masz nic sobie do zarzucenia.