eMule – praktyczne alternatywy na XXI w. ;)

Kilkanaście lat temu korzystałem z eMule, czy możecie polecić jakąś praktyczną/sprawdzoną alternatywę na obecne czasy?, zainstalowałem JDownloader ale tutaj potrzebne są linki :wink: . Z góry dzięki fest za pomoc.

Może to:
Free Download Manager 6.19.0 - dobreprogramy

1 polubienie

Dzięki, ale to nie jest klient P2P tutaj też trzeba linkować jak w JDownloaderze, jak już znajdę w YT to tam mogę oglądać :slight_smile: , mnie chodzi o program jak eMule, który szuka po tytule, nazwie programu, podobnie jak torrenty :wink:

W eMule sa problem z portami, siecią Kad, ustawieniem routera itd., jak ktoś ma w tym praktykę to spoko ale pamiętam początki były bardzo trudne, ostatnia aktualizacja jest z 2005r. :frowning: , zapewne on nie jest już na dzisiejsze czasy …

Z tego typu rzeczy to chyba się jeszcze tylko Torrent trzyma. Potrzeba coraz mniejsza. Streamingi za 40-50zł miesięcznie, jak sie dzieli na 5 osób to wychodzi po 7-8zł. Muzyka na Spotify/YT za darmo, a jak chcesz lepszą jakość to płacisz. Jakieś tam starsze rzeczy na cda. Gry w przecenach albo rozdawane. Jak chcesz rzeczy w ekstra jakości to wtedy dopiero płacisz więcej.

1 polubienie

Dokładnie.Starsze gry od 5 do 17 PLN na GOGu,Steamie.Pełno oprogramowania Open Source/freeware,muzyka na YouTube dla dzieci i dorosłych.Ciągłe wyprzedaże i promocje.Już sam pełno gier poprzechodziłem.To co było hitem kilka lat temu dzisiaj jest za grosze.

1 polubienie

Hmm, nie jestem zatem na bieżąco, bo faktycznie nie oglądam TV, muzę mam na YT -Slade, Sweet, Black Sabbath, Nazareth, - hehehe,
Teraz w wolne dni jakoś mnie naszło ;),

No tak, niepoprawny informatycznie ( czy jakoś tak ) zatem jestem :wink:

free download manager obsluguje pliki torrent i magnetlinki to ze jest do p2p

1 polubienie

Jak poszperasz, to za darmo sporo obejrzysz 7 darmowych ofert serwisów VOD z filmami i serialami po polsku

Jeżeli płacisz abonament RTV to na https://vod.tvp.pl/ będziesz miał dostęp do strefy ABO bez dodatkowych opłat.

Co do muzyki płaci się za ekstra jakość, np na Tidal za 19zł / miesiecznie masz jakość HIFI 1411 kbit/s, bez kompresji stratnej. Gra bardzo ładnie, różnicę usłyszysz już na trochę lepszych słuchawkach, nawet poniżej 1000zł spiętych z kartą muzyczną lepszą od tej na płycie głównej, czyli jakiś Sound Blaster np za rozsądne pieniądze.

Czy warto zapłacić? Może tak żeby sprawdzić jak to brzmi i ewentualnie posłuchać sobie trochę i jak się znudzi to anulować.

https://www.primevideo.com/ ostatnio ma niezłą ofertę, jak opłacisz rok z góry, to będzie to kosztować jedynie 50zł/rok. Warto sobie wykupić, choćby żeby przejrzeć co tam mają (wychodzi 4,1zł/miesięcznie). Prime Video poza tym nie oszczedza na paśmie, przy tej samej rozdzielczości jakość ma lepszą od np Netflix’a.

1 polubienie

Kiedyś oprócz emule popularny był jeszcze ares. Swoją drogą ciekawe czy ludzie jeszcze z tego korzystają :wink:

1 polubienie

@Bradlee dzięki bardzo :slight_smile:

Ares był klientem torrentowym, chyba drugiego/podobnego do eMule nie było…