eMule traci połączenie, net się zawiesza, ratuje tylko reset

Witam. Mam dość nietypowy problem związany z eMule (v. 0,47c) i nikt nie jest w stanie mi pomóc :o(

Po podłączeniu eMule wszystko jest niby OK, high ID, zaczyna pobierać (nawet ponad 50 kB/s), ale do czasu - ZAWSZE następuje rozłączenie (to tylko kwestia czasu - minuty, czasem godziny, rekord działania to ok. 6 godz.), net wtedy staje i nie da się go już ponownie włączyć (ani nawet normalnie wyłączyć), pozostaje już tylko reset komputera. Tak dzieje się od zawsze (czyli od kilku miesięcy) za każdym razem gdy eMul działa (co prawda zdarzało się, że net zawiesił się też bez udziału eMula, ale to miało miejsce dosłownie kilka razy). Próbowałem już wszystkiego i nie wiem już czego to wina - internetu, eMulka czy komputera.

Podaję jeszcze kilka informacji i proszę o pomoc, bo bezradny już jestem :o/

Neostrada 512,

firewall wyłączony,

antywirus AVG 7.5 (wcześniej Kaspersky 6.0) nie wykrywa żadnego syfu w komputerze,

Windows XP,

obecne ust. eMule:

możliwości: 63kB/s - 16kB/s

limity: 56kB/s - 12kB/s

ilość źródeł: 400

limity poł.: 400

(Próbowałem już wielu różnych kombinacji ustawień i za każdym razem problem występuje)

Pozdrawiam.

jaki masz modem?

ZXDSL 852

miałem niedawno podobnie z rozlaczaniem neostrady ale powodował to wirus tzn trojan czy jak mu tam ;] także sprawdz dobrze dysk jakims dobrym antywirusem i antyspaware powinno pomóc ;]

AVG7.5 jak skanuje cały komputer, to nic nie wykrywa. Jak przeskanowałem dla pewności Kasperskym, to też nic nie znalazł…