Endomondo nie działa na smartfonie bez karty SIM

Witam,

przytrafił mi się problem, którego nigdy się nie spodziewałem. Niedawno z racji przejścia na inny telefon wyjąłem ze swojego wysłużonego Samsunga Galaxy Ace kartę SIM i okazało się, że przestał działać GPS. Biegam z programem Endomondo, ale teraz okazało się, że mimo iż mimo tego że wykrywa on satelity, nie rejestruje przebiegu trasy (nie chodzi mi o przekaz danych do serwera, bo to będzie realizowane po treningu przez Wi-Fi). W telefonie jest Android 2.3.6. i najnowsze Endomondo 8.9.2, a całość działała w sieci Plus. Próbowałem włożyć kartę SIM z innej sieci, ale nie daje to żadnego rezultatu. Tylko wraz z dotychczasowym SIMem GPS działa. W nowym telefonie nie chcę instalować Endomondo i biegać z nim, ponieważ jest zbyt duży. Zastanawiam się czy nie będę musiał kupić jakiegoś startera SimPlus, choć chciałbym tego uniknąć (nie chodzi o koszt, tylko o zasady i robienie sobie jaj z klienta).

Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Osobiście powiem, że dla świętego spokoju powinieneś kupić starter za 5zł.

Zrootowałem przed chwilą tel. i też nic to nie dało. Jeśli pójdzie gładko spróbuję jeszcze wgrać Cyanogenmod.