Enemy Territory - wysokie pingi

(1202tomek) #1

jak można obniżyć pingi w ET? przeglądałem inne tematy ale na ten temat za dużo nie znalazłem. pisało coś o konfiguracji połączenia, ale za bardzo nie wiem o co z tym chodzi. w czasie gry mam powyłączane programy typu gg czy p2p. jakby ktoś miał jakieś wskazówki, to byłbym wdzięczny

mam neo 512

(Błażej) #2

Może przekroczyłeś limit?

Jakie masz te pingi?

Zobacz na innych serwerach.

(1202tomek) #3

wchodze na serwery na których jest ping 50-70. W czasie gry to jest już około 150-400, a czasami przez kilka sekund jest komunikat "connection interrupted"...

limit transferu? - to chyba nie

(Smackmybitchup) #4

słaby intenrnet. ja mam neostrade 1024 i hula jak ta lala, pingi mniej niz 50. gra sie jak żyleta.

ale przy 512 tez powinno byc ok.

(Błażej) #5

Net masz wystarczający

Ja na 256 kb/s mam pingi po 40-60

Przeinstaluj ET i zauktalizuj pb (folder pb - klikasz na pbweb)

(1202tomek) #6

zaktualizowałem pb i trochę pomogło. teraz są 80-200. da sie grac. a o co chodzi z tym plikiem .cfg??

(outca$t.) #7

Ja miałem 128 i pingi max 60 były, na rozumnych serwerach.

Plik *.cfg to plik konfigu, czyli konfiguracji gry(zapisane są tam twoje ustawienia gry. Najwżniejszym plikiem konfigu jest etconfg-> etpro-> twój profil->etconfig.cfg. Tam są zapisane ustawienia gry, które można zmieniać.

Oczywiście jest wiele innych plików cfg.

A jak zmniejszyć ping. Powyłączać wszystkie aktywne programy(gadu, a już na pewno p2p). Zoptymalizować cfg dla swojego kompa.

Dodam jeszcze swoje pytanie. Jakie wartości powinny mieć ustawienia netu dla szybkości 512(wcześniej miałem net 128 i miałem pod niego ustawione), chodzi mi o rate, itd. Wlazłem kiedyś na stronkę polskiego forum et i był opis, ale że nikt o to nie dba to nie da się tam wejść.