Energetyka czy elektronika i telekomunikacja

Witam :wink:

Mam problem otóż muszę wybrać kierunek studiów, Papiery składałem na energetykę i na eit. Jeżeli chodzi o zainteresowania to mogę studiować te dwa kierunki. Ale nie wiem po którym będzie trochę łatwiej o prace( kogo ja chce oszukać :stuck_out_tongue: ).

Co polecacie co sądzicie o tych kierunkach i o rynku pracy po ich ukończeniu ?? Jestem po technikum informatycznym i zdanym egzaminie zawodowym, a i te kierunki są na Politechnice Częstochowskiej.

Pozdrawiam

To zależy co Ciebie interesuje bardziej i w czym czujesz się pewniej. Nie kieruj się opinią innych ludzi, a tym bardziej kogoś, kogo nawet nie znasz. Ja napiszę Ci, że poszedłbym w kierunku energetyki, bo to ma przyszłość i to wzbudza moją większą pasję, ale nie kieruj się moim zdaniem (ani nikogo innego), bo to głupota.

Sam zdecyduj, zastanów się co jest ciekawsze, czym bardziej się pasjonujesz i w tym kierunku uderz, w przeciwnym razie studia nie mają sensu. Mnóstwo mamy absolwentów uczelni wyższych, którzy pracują na kasach i zmywakach, a na studia poszli tylko dlatego że kolega/koleżanka poszła / nie wypadało inaczej no bo jak to jak bez wykształcenia wyższego / czy dlatego że rodzice kazali.

Przemyśl to dobrze i sam zdecyduj.

:slight_smile:

Powiem Ci tak - ludzie po ETI w Gdańsku, ci którzy pokończyli studia z dobrymi wynikami problemów z pracą nie mają i to za całkiem godziwe pieniądze.