Epox 8rda3i czy asus a7v880

Witam

mam problem z wyborem płyty głównej, otóż zamierzam złorzyć starego kompa i posiadam pamięć ram DDR 512 i procesor amd athlon 2800+ grafę radeona 9800 agp

i właśnie interesują mnie 2 płyty główne epox 8rda3i, i asus a7v880. Poradcie którą wybrać czy epoxa w takim modelu czy asusa również w takim modelu. czytałem że epox ma bardziej wydajniejszy chipset od asusa ale za to asus ma do 4gb ram pamięci DDR. Bardzo prosił bym o pomoc w tej sprawie. chodzi mi o to która płyta jest wydajniejsza, stabilmiejsza itd. pzdr :smiley:

Nforce2 to lepszy chipset choś ten VIA nie jest jakiś zły, jedno ale, Epoxy częściej lubiły padać, zwłaszcza takie przechodzone, jak trafisz dobrze to skończy się na wymianie kondensatorów (w połączeniu z dupiatym zasilaczem szybko puchną) i będzie banglać…

Co z tego do 4GB przydał by się OS 64 bit, na 32 bitach obsłuży od 2,8 do 3,5GB ram, proce na s462 były tylko 32 bitowe, z resztą na co ładować tyle ramu na starą płytę, max dołożyć jeszcze 0,5-1GB, na tym i tak nie pograsz w nowe tytuły, kupował bym Epoxa, lub inny model 8RDA3+, ma SATA i przy nF nie ma problemów z SATA jak przy Via, dyski bez zworki z ograniczeniem do trybu SATA1 często w ogóle nie odpalają na płytach z Via. Wydajnościowo KT880 vs nF2 są praktycznie bez różnic. Stabilność też ta sama, gł o stabilności decyduje zasilacz jak jest markowy to i ECS będzie chodzić stabilnie, i stan kondensatorów, jak zobaczysz że płyta ma wylane czy wypukłe to nie kupuj, bo na pewno będzie problem, i będzie trzeba je wymieniać np całej sekcji zasilania procesora.

a co powiecie o tej płycie http://allegro.pl/item1018860066_asus_p … ancja.html

jak bym dokupił do niej pentiuma 4 z taktowaniem 3.2GHz to by ten zestaw był lepszy od płytki Epoxa 8RDA3I z procem Athlon 3200+ ??

Chodzi mi o wydajność szybkość w grach itp.

Całkiem inny socket, nie ma co porównywać, ale ogólnie płyty z 865pe były dobre.

Zależy od prog, jak używa SSE2 to P4 jest nieco szybszy, w grach to samo.

Jakich grach? na tym radeone i starym p4 czy xp możesz sobie pograć w starsze gry cs/gta sa, nie ma sensu kupować P4 czy XP 3200+ jak nie będzie wielkiej różnicy w porównaniu do 2800+. Chcesz grać w coś nowszego to zostaje całkowita zmiana platformy na DDR3, płyta AM3, proc X2, lub X4, i dobra grafika na PCI-E.

ale mimo wszstko asus z procesorem pentium 4 jest lepszy od epoxa i athlonem 3200+ ??

Wydajnościowo w grach są identyczne, a jakiego byś nie kupił to i tak w nowe nie pograsz, teraz każda nowa gra wymaga minimum 2 rdzeni, dobrej grafy ze 2GB ramu, biorąc zestaw na s478 topisz pieniądze w starych gratach.

Tego Athlona zamiast podmieniać kręć do oporu (czyli stabilnego max`a) zawsze to jednak trochę więcej na wydajności za free…