Epox EP-8K5A2+ pytanie w sprawie k. graficznej

Witam.

Posiadam dosyć stary komp tzn.

- Duron 1200

- 768 ddr ram

- Geforce 2 64mb

- Płyta główna Epox EP-8K5A2+ (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Moje pytanie dotyczy wymiany karty graficznej, czy jeśli kupie np. ALIT GeForce 8400GS 512MB DDR2/64bit DVI/HDMI PCI to będe mógł ją wmontować w moją płytę główną ?? Czy będą jakieś problemy ??

Druga sprawa to czym karty z wejściem PCI express nie działają na mojej płycie gł.

Ostatnie pytanie co lepiej zrobić dokupić 1 gb ramu ddr czy zaniemić to wszystko na 1gb ddr 2 ? Co jest bardziej wydajne oczywiście jeśli ddr 2 jest obsługiwane przez mojego staruszka …

Prosze o rade bo wydać na to kase i ją zmarnować to niezły maras :confused:

Po pierwsze - Twoja płyta ma złącze AGP i tylko takie karty obsługuje. Po drugie, nawet, gdybyś chciał kupić takiego Geforce’a to dławił by się straszne ze względu na mulasty już dziś procesor. Poza tym karta którą podałeś jest strasznie okrojona, bo jest na szynie pamięci 64 bit. Co do wymiany ramu, to znów Twoja płyta obsługuje tylko pamięci typu DDR, więc o DDR 2 możesz zapomnieć. I myślę też, ze nawet dorzucenie tego 1GB było by trochę bez sensu, bo:

1)ten typ ram jest już nie produkowany, co za tym idzie, drogi,

2)przypuszczam, że pracujesz na Windows XP, więc tam już jakiejś dużej róznicy nie odczujesz, raczej cała platforma do wymiany.

Flaszer dzięki wielkie za odpowiedź.

To wymęczę Cię jeszcze troche :wink: Jakbyś mógł powiedzieć czy ta jednostka centralna jest w miare przyzwoita .http://www.allegro.pl/item693594275_zestaw_sempron_3200_gf7025_msi_wysylka_gratis.html Wiadomo że dzisiejsze standarty to to nie są ale fundusz mam bardzo okrojony. Bardziej chodzi mi czy mógłbym zastąpić zint. karte graf. jakąs inną. To tylko przykład ale choćby tą którą już wklejałem w poprzednim poście , czy również procek za słaby i karta by muliła ?

Powiem tak: takich zestawów nie warto brać gotowych. Placisz za drętwą obudowę z drętwym zasilaczem (bo jeśli piszą MODECOM, to musi to być seria Feel :P). Ale z wyborem jednostki celujesz w miarę dobrze. Zastanów się może nad zestawem opartym o Athlona 64, na gnieździe 939. Są to zestawy relatywnie tanie i w miarę wydajne, obsługują też DDR, także mógłbyś sobie go przełożyć ze starego komputera. Dodatkowo na płycie masz gniazdo PCI-E, co daje Ci wolny wybór karty graficznej (oczywście też na miarę procesora).

Np. coś takiego: http://www.allegro.pl/item687679833_a64_4000_1_5gb_ram_400mhz_asus_a8ne_fm.html

Takich propozycji jest na allegro od groma. Do tego dokupujesz grafikę i zasilacz, Modecom MC, lub coś tańszego, jakiegoś Fortrona czy Deltę i jest ok.

Mówisz Athlon ,w takim razie najrozsądniej jest posłuchać Twojej rady i w niego zainwestować… Najwyżej poczekam miesiąc dłużej ale będe mieć pewność że nie mam byle gó***a . Gdybyś tylko mógł mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tym gniazdem 939 ? Znalazłem taki o to nie zbyt drogi zestaw http://www.allegro.pl/item682571298_2x2_7ghz_athlon64_x2_7750_2gb_800_gef7025_512mb.html

Hdd mogę przełożyć ze starego kompa oraz dvd także więc to nie problem. Oczywiście jest to orientacyjne pytanie bo nie wiadomo czy zestaw taki neddzie za 2 misiace

No generalnie to ‘mocna’ jednostka, ale jest to znów zestaw, czyli nie potrzebnie płacisz za obudowę i zasilacz (który dość szybko może się spalić zabierając ze sobą Twój nowy nabytek). Ja miałem na myśli platformę na socket (gniazdo procesora) 939. Ty poszedłes krok na przód, socket AM2, procesor dwurdzeniowy. W połączeniu z jakimś geforcem >8800 może być dobrym zestawem. Jednak bez zakupu tejże karty na PCI-E, masz tylko zintegrowaną, kiepską kartę graficzną. Co do HDD, możesz go przełożyć ale jeżeli jest to starszy dysk, może skutecznie spowalniać cały komputer. I zmartwię Cię jeszcze, bo masz też pewnie DVD na IDE: w podanym przez Ciebie zestawie jest tylko jedno to gniazdo, także albo HDD, albo DVD.

Zbieraj na całą jednostkę, pożyj na tym dziadku jeszcze jakiś okres. Po jednej części to ci się nie opłaca wymieniać, ponieważ każdy twój komponent komputera będzie ograniczał całość. Zasilacz pewnie z czarnej listy, nie wymienisz a kupisz coś nowego i mogą być fajerwerki.